Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alkohol miatti foggyengülésre...

Alkohol miatti foggyengülésre valami?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek alkoholt inni akkor egy pár óra után rettenetesen megfájdulnak a fogaim, nagyon érzékenyek lesznek és ez kitart vagy 2 napig. Alig tudok enni még puha dolgokat is, mert nagyon fáj. Ez ellen lehet tenni valamit?

2013. okt. 31. 00:02
1 2
 1/13 anonim válasza:

igen lehet. de ne az sztkba menj tanácsért hanem maszek fogorvoshoz, oda se akarmelyikhez.

lesz aki elmondja mi ennek az oka s ad is használható tanácsot

2013. okt. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Moss fogat és ne "áztasd" órákig alkoholban a fogaidat, vagy legalább öblögess és használj Listerint.
2013. okt. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindennap 2x mosok fogat, miután hazaérkezek egy buliból, akkor is mindig. Senkitől nem hallottam még ilyesmi panaszt, nem tudom mi lehet a baj, de mindig csak italozgatás után jelentkezik ez a panasz. A tanácsokat pedig köszönöm, megfogadom. Aki tud még valami jót mondani, vagy esetleg történt valakivel ilyen az írjon! Köszi!
2013. okt. 31. 00:12
 4/13 anonim válasza:

na erről beszélek: 009


ilyen tanácsokat kapsz sztkban is, meg esetleg azt hogy ne igyál alkoholt.


cukor okozta fogfájdalomra hallottam, hogy a fog egyes esetekben átereszti a pórusain a cukrot s ez okozza a fájdalmat. ez alapján itt is hasonló lehet a helyzet. de ezt csak laikusként gondolom. az első problémára van gyógymód -erről hallottam - s ebből valószínűsítem hogy a kérdésben feltett problémára is.

2013. okt. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
(még az is lehet hogy az ital cukortartalma okozza itt is a bajt, s nem is az alkohol miatt van az egész, max közvetve, az alkohol fogyasztására a benne levű cukor okozza. Édességre nincs hasonló tünet?)
2013. okt. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha igazából belegondolok akkor egy csokitól is van hasonló, csak nem ilyen vészesek a tünetek. Ma nem "áztatom" majd a fogaim alkoholba aztán hátha jobb lesz :D
2013. nov. 2. 20:57
 7/13 anonim válasza:
Fiamnak is ez van a csokitól. Csak ő 16 évesen - szerencsére - nem iszik. Még mindig laikusként azt gondolnám, hogy az alkohol az illékonysága miatt gyorsan hűl s ez hőt von el. S emiatt erősebb a cukorra a fájdalom alkoholosan mint anélkül. Persze lehet hogy ez nem így van. Viszont ha igazam van akkor erre a fajta problémára az a megoldás hogy olyan fogkrémet használunk amik ezek a pórusokat lefedik, s akkor nem lesz érzékeny se a csokira se a szeszre, s ihatunk mint a görény. Egyszer élünk! Sose halunk meg!
2013. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Fiadnak ne legyen ilyen gondja! :)
2013. nov. 5. 21:39
 9/13 anonim válasza:
Köszi. Jó gyerek. Na de én is az voltam...
2013. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Új hír: Kálciumhiány.
2013. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!