Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy fogam, amire koronát...

Van egy fogam, amire koronát kell majd készítettnem, de lyukas. A lyukas fogat először be kell tömni, vagy mivel úgyis le lesz csiszolvan, nem szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó, hogy a felső fogamon van egy kisebb lyuk.Ez a fogam amúgy sem túl esztétikus, ezért koronát szeretnék rá rakatni. Ilyen esetben muszály szerintetek a fogat betömni, vagy ha le lesz csiszolva, akkor a szuvasodás is eltűnik a fogamról?Anyagi okokból kérdezem...aki biztosra tudja, vagy készítetett már így korontá, kérem írja ide nekem:)


2009. nov. 17. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A lyuk állapotától függ. Nem látsz bele a fogadba, lehet, hogy belülről is szuvasodik. Mindenképp fel kell tárni, és kezelni kell, aztán a korona.

Nekem az első felső fogammal volt hasonló. Kezelték korábban, kaptam rá antibiotikumot, és betömték. Aztán lett csiszolva.

Muszáj kezelni, még ha anyagiaktól függ, akkor is, mert neked sem lenne túl jó, ha mondjuk fél év múlva le kellene szedni azt a koronát, mert alászuvasodott a fog, és fáj. Akkor dupla annyit kellene fizetned még egyszer!

2009. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazad van:)köszönöm a válaszodat:)még akinek van tapasztalata várom:)
2009. nov. 17. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Korona alatti fognál - ha az rossz, mint a tied - eléggé favorizálják a gyökérkezelést, idegkiöléssel, mint végeleges megoldást. Egy sima tömésnél azért mindig benne van a kockázat, begyullad, nem zár jól stb.
2009. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, azt nekem is gyökérkezelték! :)
2009. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. nov. 18. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!