Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez milyen bánásmód...

Szerintetek ez milyen bánásmód? Elmenjek egy ilyen fogászatra?

Figyelt kérdés

Egy elég jó hírű fogászati magánklinikán voltam "konzultáción".

3 hetet vártam rá, miközben a telefonban mondtam, hogy komoly fájdalmaim vannak.

Na sebaj, végigszenvedtem a 3 hetet, elmentem a megbeszélt időpontra. 1 óra késéssel hívtak be. Meg sem nézték a fogaimat, az orvos helyett egy egy nő beszélgetett velem, azt sem tudom ki volt az, mert nem mutatkozott be, de tuti nem fogorvos.

Egy értelmes árajánlatot sem tudott adni, majd a végén közölte, hogy hát nem is tudja mikor csinálnák meg az altatásos műtétet... majd hívnak telefonon. Ja, és közölte, hogy a műtétet nem az az orvos csinálja, akihez kértem magam, hanem egy másik... Persze... fizetek, várok, várok, nem vizsgálnak meg, nincs időpont, nem választhatok orvost... akkor minek fizetek nem kis összeget?

A férjem bent volt náluk, erre most meg hívtak volna, gondolom mégis megfelelő lenne már...

Szerintem a bánásmód sem megfelelő, a másik meg az, hogy árajánlatot sem kaptam, sőt, hogyan is kaphattam volna, mikor a nő tőlem kérdezte hogy mit kell csinálni a fogaimmal!

Máshol ezt írásba szokták adni, vagy fix árral, vagy úgy hogy még változhat egy kicsit pluszba, vagy minuszba.

Nekem az se hiányzik, hogy a műtét után kinyögjék hogy x összeggel több.

Mit gondoltok? Érdemes ide elmennem? Igazság szerint már nézelődtem új fogorvos után.


2013. nov. 12. 08:48
 1/7 klopusz ***** válasza:

Én ilyen rendelőbe biztosan nem mennék vissza. Ez a bánásmód teljes mértékben felháborító!

Én is jártam már rosszul orvossal. Nem mondta meg előre, mennyibe kerül majd a kezelés (egy gyökérkezelésért végül 14 ezret kért el), és amikor megkérdeztem, mit tehetnék, hogy kevesebb legyen a fogkövem, vigyorogva válaszolta: "Szopogasson Calgont". Azt hittem felrobbanok!

Végül találtam egy olyan orvost, aki kedves, barátságos, nagyon jó keze van és igen nyomott árakon dolgozik. Nem is megyek máshoz!


Úgy látszik, ahova Te mentél, ott nem fogják fel, hogy nem a beteg van a dokiért, hanem fordítva. Ha a beteg nem megy, felkophat az álluk. Ráadásul ezt a fogászatot soha sem fogják ajánlani senkinek, így remélhetőleg szépen tönkre is mennek.

2013. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem fogászati magánklinikára kellett volna elmenni, hanem szimplán a körzeti fogorvoshoz. Vagy a szájsebészetre. Ott már régen túl is estél volna rajta. És ott biztos a szádba is belenéztek volna.

Ez most egy jó példa volt szerintem arra, hogy itt pénzbeszedés folyik és nem kezelés!

De amúgy amikor annyira nagyon fájt, akkor fogászati ügyeletre is mehettél volna. Ott is megmondták volna, hogy mi a probléma és megmondták volna, hogy hová menj és mit kell csinálni.

2013. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen itt semmibe vesznek, dehogy mennék oda. Én már kb. a 30. fogorvosnál tartok, mert én is a tökéletest keresem, most még bízok a mostaniban, remélem így is marad. Nagyon kevés a tényleg jó fogorvos, aki a fogaiddal is törődik és nem csak a pénzzel.
2013. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést, én is így gondolom.

Ezeknél szerintem csak a milliomosok problémája fontos, bár nem mintha én nem fizettem volna ki, amit kell.

Esetleg ismeritek Dr. Hajdú Zsuzsannát Budapesten?

A Sanoral klinikán rendel, sok jót olvastam róla.

2013. nov. 12. 09:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem Sanoral, hanem Sanitas.
2013. nov. 12. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de már ott hülye voltál te is, hogy képes voltál 3 hetet várni egy fájó foggal. Más emberek nem tudják fizetni a magánorvost, ezért kivárják a hosszú heteket a körzetisnél. De te képes voltál 3 hétig várni, hogy valaki pénzért megvizsgáljon. Én el se mentem volna a vizsgálatra, nem hogy még utána leírom és véleményeztetem, hogy vajon visszamenj-e. Pláne, ha altatásos beavatkozást szeretnél, azért ennyire nem nehéz jó fogorvost találni, hogy ennyire ragaszkodj egy nyilvánvalóan csapnivaló fogászathoz.
2013. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van :(

De már van időpontom csütörtökre egy másikhoz :)

Milyen furcsa, hogy most hívtam és már mehetek is...

Sőt, hamarabb is mehettem volna, csak mivel messzebb van, a hazaút miatt nekem nem volt jó.

2013. nov. 12. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!