Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy rágófog...

Mennyire fáj egy rágófog kihúzása?

Figyelt kérdés
nagyon fáj az alsó sorban bal oldalt a legelső rágófogam és már több doki is mondta h azt ki kell húzni mert nem lehet betömni. és most már elértem oda h kegyetlenül fáj.. tehát muszáj kihúzatni :S de rettenetesen félek :S mit fogok érezni, mennyire fog fájni? és az injekciót (érzéstelenítő) amit az elején adnak az fáj mikor beadja? mit fogok érezni azután h lezsibbad, mikor húzza? rettenetesen félek :S de muszáj :s :( és miután kihúzta és már a zsibbadás is elmúlik akkor fog fájni a fog helye?
2009. nov. 18. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam 17 évesen, roppent mód féltem a foghúzástól. De amikor már második hete fájt, nehezen, de rávettem magam. Ha jó a fogorvos, gyakorlatilag semennyire nem fáj. Talán egy nagyon kicsit, ha gyulladt a foggyökér környéke, de hidd el, messze nem olyan kellemetlen, mint szenvedni a fogfájástól.

Miután kihúzta, és elmúlik a zsibi, attól függően, hogy mennyire volt ott gyulladt, kicsit fájhat, kb annyira mint egy enyhe fogfájás. Csak ez másabb jellegű, ha szabad azt mondani, kellemesebb fájdalom. Másnapra majdnem teljesen elmúlik, bár arrafelé pár napig ne rágj!

2009. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha már ugyis fáj ennél jobban nem fog...de nem kéne ezt megvárni.mikor érzéstelenitik feszitő érzést érzel ahova beadja de nem vészes,utána nem fájés hipp hopp megvan.nekem kettőt huztak ki,fogszabályzás miatt,én is itt vagyok még.
2009. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az érzéstelenítő beadása nekem fáj, de azért kibírható. Utána semmit nem fogsz érezni, csak egy kis feszítést, ahogy próbálja kihúzni, de fájni nem fog. Én személy szerint sokkal jobban viselem a foghúzást, mint a tömést... :S

Utána van, akinek fáj a helye, van, akinek nem. Én az utóbbiak közé tartozom, szerencsére. Sajnos több fogamat húzták már, de miután kiment az érzéstelenítő, és az égvilágon semmit, de semmit nem éreztem, még annyit se, mint amikor megvágjuk az ujjunkat. Abszolút semmit, mintha fogorvosnál se lettem volna.

2009. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tömtek már fogamat, nem is egyszer de azt egyszersem érzéstelenítették és sokaktól hallottam h a tömés fájdalmasabb mint a húzás. 16 éves vagyok de még mindig félek :S bár ahogy itt írtatok már kezdek annyira nem parázni
2009. nov. 18. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A tömés tényleg sokkal kellemetlenebb, úgyhogy nincs miért aggódnod.
2009. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig érzéstelenítő nélkül tömték a fogam, és nemrég volt "szerencsém" egy gyatra érzéstelenítővel végzett foghúzáshoz is. Szőrnyű fájdalmas volt, de belegondolva a tömés rosszabb.


Kérdésedre válaszolva: Nagyon fontos, hogy jól el legyél érzéstelenítve, ha elkezd nyulkálni a szádba és fáj, akkor szólj a dokinak, hogy ez így még nem lesz jó.

A szuri nem vészes, csak kellemetlen, de pár pillanat.

Hidd el minden rendben lesz, nem fog fájni!

Amikor lemúlik az érzéstelenitő az már egyénfüggő, de fájdalomcsillaítóval enyhítheted.


Remélem a legjobbakat! Gondolj arra, hogy utána vége a szenvedésnek, és nem fáj többet!

2009. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kihúzzák, feltétlen pótoltassátok, különben össze-vissza fognak dőlni a mellette lévő fogak, a felette lévő pedig elkezd kifelé nőni, mivel nem lesz, ami támassza, végős soron pedig szétmegy a harapásod... Nekem 14 évesen mind a négy hatos fogamat ki kellett húzni, nem lettek pótolva. 3 év múlva kaptam fogszabályozót, azzal széthúzták a fogak helyét, utána kaptam implantátumokat. Te inkáb kerüld el ezeket.


Egyébként nem fáj, engem sokkal jobban megviselt az, hogy 14 évesen elvesztettem 4 csontfogamat. De legalább rádöbbentett arra, hogy normálisan ápoljam a fogaimat.

2009. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!