Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már valakinek fog inplant...

Marika2214 kérdése:

Volt már valakinek fog inplantátum beültetése? Fájdalmas? Hogyan érzéstelenitenek? Kérlek irjatok rola minél többet. Nekem hamarosan ez a beavatkozás fog következni és ami azt illeti eléggé tartok töle!

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
a családomban többeknek csinálták. Ez egy műtét, amelyet érzéstelenítésben végeznek. Beültetik a foggyökeret. Neki 3 hónap múlva tették rá a fogat. Feltételezem, hogy az érzéstelenítő hatás elmúltával fájhat, de erre lehet fájdalomcsillapítót szedni. Az orvos biztos elmagyarázza, hogy mi várható.
2013. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
félek ettöl az érzéstelenités dologtol nagyon attol hogy érezni fogom....altatással csinálták nekik?.....
2013. nov. 29. 12:31
 3/5 A kérdező kommentje:
tudtak enni azokkal a foggyökerekkel? vagy 3 honapig csak pépeset ettek? mennyiért csinálták meg nekik?, elöre is köszönöm a választ!
2013. nov. 29. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne parázzál már! El fogják megfelelően érzésteleníteni a műtéti területet. Először becsavaroznak egy műgyökeret a csontba, majd várnak vele pár hónapot és ha befogadta a szövet, körénőtt a csont, akkor építenek rá koronát. Én inkább attól fosnék a helyedben, hogy mégse fogadja be a szervezetem az implantot és kidobok rá az ablakon 100 ezreket.
2013. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen nekem volt. Nem tudom hogy azóta elvégezték-e neked a műtétet de leírom hogy nekem milyen volt.

Először felvágják az ínyed utána fúrnak,faragnak hogy legyen hely az implantátumnak.(semmit nem éreztem érzéstelenítő miatt).Ha még is fáj akkor szólsz dokinak és ad megint érzéstelenítőt. Az fog majd fájni kicsit (legalábbis nekem fájt valamennyire) amikor becsavarják az implantátumot.

Fognak felírni gyógyszert biztos azt kell majd szedni,nekem kb egy max 2 napig fájt,ahogy múlik az érzéstelenítő hatás (legalábbis nálam) én feszítő érzést éreztem. Tejtermékeket nem ehetsz semmit majd!

Igazából ennyi volt! :)

2014. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!