Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó foginyvérzésem van...

Állandó foginyvérzésem van fogmosás közben! Már mindent próbáltam közvetlen és közvetve is. Tudtok ajánlani vmit?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok fogorvoshoz ,nincs lukas fogam de az egyik bölcsességfogam ferdén nőtt ezért a felső fogam tulnőtt és rés keletkezett az inyemen ami állando bacizóna .
2009. nov. 22. 02:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát jó kis fogorvosod lehet... A bölcsességfogat, amint kinő (vagy egy bizonyos kor után akkor is ha még nem nőtt ki) el kell távolítani. Funkcionális értéke nincs a bölcsességfognak, elhelyezkedése miatt nehezen (nem) tisztítható, ezért ajánlott az eltávolítása.
2009. nov. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen de most már hiába huzná ki, a felső túlnött fogam attól még nem megy vissza .

A MOSTANI FOGORVOSOM MEG CSAK PÁR ÉVE VAN.

Ezt meg régebben lehetett volna csak helyrehozni

de ha vki hasonlo cipőben jár v járt várom az ötleteket

2009. nov. 22. 02:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hagyd azt a bölcsességfogasdit, még hogy ki kell húzni, meg hogy nincs funkciója...

örülne ő annak a fognak majd 70 évesen, ha mindet kihúzgálták!


Azon kívül, hogy gyulladáscsökkentő és antibakteriális szájvizet használsz, hogy ne legyen telephely az a rés,

szedj Rutascorbint. Vény nélkül kapható, a kapillárisok sérülékenységét csökkenti, pont fogínyvérzésre is szokták ajánlani.

Egyébként minél hamarabb fogorvos, össz-vissz annyi is lehet a baj, hogy idegentest van benne (valami magnak a darabja, tudomisén), és amiatt nem záródik.

Én pl. nem eszem pattogatott kukoricát, mert az a száraz hártya felszúródik a fogam és az ínyem közé, és volt, hogy hetekig nem jött ki, fájt, gyulladt, és folyton vérzett fogmosáskor.

2009. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelmes és alapos fogmosással pedig igenis, tisztítható.

3 évig volt állandó fogszabályozóm is, érdekes módon mégsincs egy tűhegynyi fogkövem se.

2009. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
zsályával öblögess, anyukámnak segített.
2009. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul tudom, akkor sorry, de nekem eddig mindenki (az összes fogdokim) azt mondta, hogy ki kell húzni, mert nincs funkciója és van , akinek egész életében egy bölcsességfoga se nő ki, tehát nem értem milyen fontos funkciói lehetnek, amikor van, akinek soha nem is nő ki. És azt is hallottam, hogy a négy barad bölcsességfog, hajlamos a többi fog felé "tolakodni" az ínyben, vagy szép lassan vízszintes helyzetben helyezkedik és nagyon sok galibát okoz. Nekem ki fogják húzni a felső kettőt és pár év múlva kiműtik az alsó kettőt is.
2009. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha javitana a helyzeten én s kihuzatnám de lemaradtam 15 évvel vele :-(

Zsályával meg ecsetelgettem már de az se igazán segitett

Menjek el szájsebészetre????

2009. nov. 22. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem ártana megnézetni a fogaidat egy másik rovossal. Amúgy nem értem, hogy késtél 15 évet... A bölcsességfogat bármikor ki lehet szedetni, akinek kinőtt, azt kihúzzák, akinek meg nem nőtt ki, azt kiműtik. Amúgy röntgent csinált a mostani fogorvosod?
2009. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze röntgenek készültek de azt mondta ezzel már nem lehet csinálni semmit .

De azért lehet tényleg megnézetem más dokival is.

15 éve még nem tudtam h ennek ilyen következményei lesznek akkor nem szólt egyik nagyokos doki sem .

Azért köszi a sok hasznos választ .

2009. nov. 22. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!