Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foghúzás fájdalmasabb, vagy...

A foghúzás fájdalmasabb, vagy a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés

Ki kéne kapni az egyik fogam, kb a fele van meg, lényegtelen.

Olvastam, hogy a gyökérkezeléshez képest a húzás semmi, viszont amikor gyökérkezelték az egyik fogam, nem éreztem semmit, szinte már kellemes volt. :D Viszont a húzástól rettegek. Talán nem is a fájdalomtól, hanem hogy a doki csavargatja, meg majd egy nagy lyuk lesz a helyén, stb. Tiszta horror. :D


2013. dec. 2. 19:39
 1/4 anonim válasza:
Egyik se fájdalmas mindent ki lehet birni.Nekem már mindenféle beavatkozásom volt és tapasztalatbol irom h nem fáj egyik sem.Gyökérkezelésnél nem kapsz érzéstelenitőt de foghuzásnál igen.
2013. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én alapból mindentől nagyon féltem, mi fogorvossal kapcsolatos, valószínűleg azért mert kisgyerekként az első élményeim borzalmasak voltak egy borzasztó fogorvos miatt.

Tavaly nyáron aztán egy új orvos betömte 2 fogamat, de semmit nem éreztem, idén nyáron pedig ugyanő ki is húzott egyet. Rettegve ültem be, de 30 másodperccel később már kész is voltam, és semmit nem éreztem. Egyedül az érzéstelenítő injekció volt fájdalmas, de az is csak egy pillanatig, maga a húzás egyáltalán nem. Persze a lyuk a helyén kellemetlen tud lenni egy ideig, de hamar meg lehet szokni, már rég nem zavar egyáltalán.

Egyszóval jó orvosnál nem kell félni :)

2013. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Nekem sem kellemes az első fogorvosi élményem, beletörték a fúrót a fogamba... :/ Én kaptam mind2 gyökérkezelésnél érzéstelenítőt, gondolom anélkül tényleg pokol.

2013. dec. 2. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ meddig tart a gyökérkezelés. Amikor először kifúrják, akkor kell adni érzéstelenítést, de utána az anyag amit a gyökérbe raknak, elöli az idegeket. Ezért ha több hétig kell visszajárni mert mondjuk alatta gyulladás van, ezeknél az alkalmaknál már nem kell érzésteleníteni.

Nekem is most lesz aktuális az első húzásom, és én is rettegek :(.

2013. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!