Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fáj jobban a foghúzás...

Melyik fáj jobban a foghúzás vagy a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Még egyik sem volt nekem és most kicsit parázok, mert lehet hogy fogszabályzáson azt mondják, hogy ki kell húzni,de ha nem kell azt mondta az orvos, hogy gyökérkezeli.

2013. jún. 21. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egyik se fáj mert érzéstelenitésben végzi a fogorvos
2013. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha menthető, meg kell menteni!!! Nagyon nehéz a fogpótlás. Tilos kihúzatni, ha menthető gyökérkezeléssel! (érzéstelenítve egyáltalán nem fáj)
2013. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítés nélkül a gyökérkezelés.
2013. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem a gyökér.Az amolyan lassú kínzás. a foghúzáson hamar túl vagy.
2013. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A foghúzás érzéstenítővel egyáltalán nem fáj, a gyökérkezelést nem tudom.
2013. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítővel nekem a gyökérkezelés jobban fájt, olyan volt, mintha az idegekben reszelős százas szöggel turkált volna.

A foghúzás annyira nem volt gáz, bár akkora gyökere van a fogaimnak, mint egy elefántnak, fél óra volt kiráncigálni, volt, hogy kalapálták is, de így is "kellemesebb" volt, mint a gyökérkezelés.

2013. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha menthető, meg kell menteni- a kihúzott fog nem nő vissza, a pótlás tökéletlen, és iszonyú drága. A hiányzó fog miatt a többi (!) is elmozdul, ez is több probléma forrása lehet a későbbiekben. Érzéstelenítve kellemetlen, mert sokáig tart, míg kitisztul, de nem fáj, és a fentebb vázolt problémák miatt mindenképp érdemes ezt a kellemetlenséget vállalni.
2013. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma átestem a gyökérkezelésen és egyáltalán nem fájt. Még érzéstelenítő sem kellet nem éreztem semmit szerencsére :D Pedig nagyon féltem :)
2013. jún. 26. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!