Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Figyelt kérdés

Melyik a célravezetőbb? Párom szerint a gyökérkezelés fáj és ráadásul utána idővel úgyis tönkremegy a fog,mert nincs benne keringés és elkezd letörni majd.

Fáj a gyökérkezelés egyébként?


2013. szept. 4. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Idővel a tömött fog is tönkremegy, ha lukas a fogad, inkább huzatod?? Én még mindig amellett voksolok, hogy legyen egy kezelt fogam (ami akár 10-15 évig is úgy marad), mint egy foghiányom! Nekem a gyökérkezelés egyáltalán nem fájt, viszont a foghúzásnál átélt fájdalomnál nagyobb még életemben nem ért!
2013. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem fájt a húzás és bölcsesség fogak voltak felül ráadásul.Hát hátsó fog,de ha érzékeny a hidegre,akkor valamit kell kezdeni vele úgyis nem?
2013. szept. 4. 13:10
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem fáj a gyökérkezelés, vagyis nekem nem fájt.

Szinte olyan a gyökérkezelt fog mintha a régi rendes fogad lenne. Szerintem inkább gyökérkezelés, minthogy foghiány legyen.

2013. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Van 3 fogam, amit még 13 évvel ezelőtt gyökérkezeltek. Abból 1 most lett cisztás, mivel anno nem is csinálták jól a gyökérkezelést, ezt most ki kell húzni. De a másik 2 még mindig jó, tavaly újra gyökérkezelték, hogy nehogy azokon is ciszta keletkezzen. Szóval a gyökérkezeléssel még elég hosszú távra megmentheted a fogaidat, ráadásul nem fáj annyira, hogy félni keljen tőle. Nekem nem fájt.
2013. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi a baj vele, hogy érzékeny a hidegre, akkor miért nem használsz erre a célra kifejlesztett fogkrémet? Ott a Sensodyne!
2013. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Érzékeny a hidegre csak,nem fáj semmelyik fogam sem szerencsére,pedig nagyon rosszak. Viszont az ínynél érzékeny és egy hete tömte.Lehet ínygyulladás is a háttérben?Vagy még a tömés miatt olyan?Mert közvetlen íny mentén volt a luk.És sajnos a belső felén is maradt még egy luk,mert nem vette észre a doki.Az íny menti valamik azok mik lehetnek?Van ami sárgás,tehát az gondolom fogkő.De annak nem kéne minden esetben szegélyének lennie?És mik a többi szintén ínynél levő fehér sávok?Ezek lepedéknek néznek ki,de nem jön le fogmosással.És itt is van már luk némelyiken.
2013. szept. 4. 13:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Rosszul tömte!
2013. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Külső részen tömött két lukat.Ha odateszem a hideg ujjam,akkor a kisebb luk tömésénél érzem hogy érzékeny.
2013. szept. 4. 13:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha most volt tömve a fogad és érzékeny, akkor ott valamit nem jól csinált a doki. Rosszul mérhette fel a fogad állapotát és lehetséges, hogy már eleve gyökérkezelni kellett volna a tömés előtt. A gyökérkezelés nem szabad, hogy fájjon, van az a mértékű érzéstelenítő injekció, ami szokott működni, de ahol fáj, ott rosszul csinálják szerintem. Én voltam már teljesen gyulladt foggal is gyökérkezelésen, miután elmúlt az érzéstelenítő azt hittem meg fogok halni a fájdalomtól, de közben el tudtam volna aludni, semmit sem éreztem! Szóval a gyökérkezelés egy fogmentő beavatkozás, ha meg lehet csinálni én mindenképp ezt választanám, mert ahogy a többiek is írták jobb egy élettelen fog, mint egy foghiány. Nem mellesleg elég macerás pótolni egy hiányzó fogat és drága.


Ha íny mentén volt a lyuk, akkor az is lehet, hogy a fognyakad kezdett el kibújni az íny alól és azt tömte be a doki. Ha így volt, akkor az simán lehet még érzékeny 1-2 hónapig. Nekem visszahúzódott picit az ínyem és elkezdett érzékeny lenni íny vonalában az egyik fogam, a doki betömte azt a sávot és még 1 hónapig érzékeny volt hidegre, de csak meg kellett nyugodnia valószínűleg, mert már nem érzékeny.


A fehér sávok valószínűleg savmarás nyomai, a lepedék alatt elkezdett romlani a fogad és ennek első jele a fehér foltok a fogakon.

2013. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1-2 napig lehet érzékeny hidegre a frissen tömött fog, de ha sokáig fenn áll mindenképp menj vissza a fogorvoshoz akkor ott vmi nem jó.

Nekem egy hátsó fogamat tömték be 6 éve 5 évig semmi baja nem volt aztán egyzser csak idén elkezdett fájni a hidegre. Elmentem vele dokihoz megnézte nem látott rajta semmit azt mondta minden jó, de azért beecsetelték és mondták h várjak 1 hónapot. Én kicsit többet vártam nekem 2,5 hónap lett. Tegnap elmentem megnézetni csináltak hideg tesztet az nagyon fájt kicsit meg is ugrottam a székbe. Azt mondta a dokim h ez így nem normális h ennyire fáj de h tömött fognál egy nagyon enyhe érzékenység az lehet és akkor sensitive-s fogkrémet kell használni. De aztán csináltak nekem röntgent is és lehet h gyulladás van a fogamon így nekem lehet h gyökérkezelni fogják, nekem ez lesz az első.

Egyébként inkább gyökérkezeltes mind kihúzasd a fogad.

2013. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!