Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogkrémek a legjobbak?...

Milyen fogkrémek a legjobbak? Mit érdemes használnom?

Figyelt kérdés
Új fogkrémet szeretnék használni. Kifejezetten fogkőképződés ellen. Nincsenek szuvas fogaim és nem érzékenyek egyáltalán a fogaim. Kérlek adj tippet mit használjak ? Köszi :)
2013. dec. 12. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem fogorvos azt mondta, használjak paradontaxot, meg corsodylt, de azt csak 1 hónapig maximum. Paradontax íze előre szólok borzalmas :D.
2013. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zgyzgy válasza:
Elmex.
2013. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogkő ellen nincsen fogkrém
2013. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eddig milyet használtál?
2013. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pbiker válasza:

Mindegyik fogkrem szinte ugyanolyan. En a Colgate olcsobb verziokat ajanlom, mert nalam sokkal feherebb a fog mosas utan, mint pl aquafresh eseten. A signal is feherit, de az meg nem habzik es en szeretem.

Fogko megelozesere szerintem mindegyik detto. Kerdezz meg egy fogdokit. A fogkefen is sok mulik. En 'hard' kefet hasznalok, mert erosebb sortevel jobban tisztit.

2013. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden fogorvos azt javasolja, amelyiktől kapott némi juttatást. Egyik fogkrém se tud csodát tenni: nem fehérítenek, nem szedik le a fogkövet, nem "gyógyítják" a szuvasodást, nem szüntetik meg a fogágybetegségeket. De van, ami megelőzi.

Amire az van írva:

Anti cavity - fogszuvasodás ellen

Gum health - íny egészségét védi

Anti tartar - fogkőképződés ellen

Whitening - fehérítő (de egyik sem fehérít igazán...)

Vannak komplex fogkrémek, hogy több minden ellen védenek.

Én a Paradontaxot ajánlom, egy éve használom, és nagyon bevált. Remek prevenciós fogkrém, az ízét hamar megszokod.

Fogkefével óvatosan, a kemény sörtéjűvel nagyon könnyű felsérteni az ínyt, ami betegségekhez vezethet. Inkább közepes vagy puhát, azzal is végezhető a munka megfelelő fogmosási technikával.

Fogselymezz! Naponta.

Corsodylt pedig nem ajánlom, mert barnára festheti a fogat, plusz egyáltalán nem indokolt ilyen erős szájvízzel öblögetni, több kárt tud okozni néha, mint hasznot. Ráadásul nekünk úgy tanították, max 1 hétig lehet egy huzamban használni...

2013. dec. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eddig Colgate Totalt használtam, ugye magyar fogorvosok ajánlásával, de már megváltoztatták az összetételét a hátrányára és már nem tisztít olyan jól :P


Mintha azt akarnák, legyünk betegek hogy orvoshoz járjunk.

2013. dec. 14. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Fogászati asszisztens vagyok.

A Fogkő ellen nem elég csak egy fogkrém.

Fogselyem, fogköz tisztító, Curasept szájvíz ( A corsodil is jó, de az színezi a fogakat ) és Parodontax fogkrém.

A fogkő látszólag nem veszélyes, gyakorlatilag sokkal veszélyesebb lehet az elhanyagolt szájhigiéné a te esetedben mint a szuvas fogaknál.

A szuvas fogú emberek egyesével vesztik el a fogaikat, te egyszerre mindet ha nem figyelsz oda.

Szóval fél évente fogkő eltávolítás( fél évente ingyenes a körzetisednél ), minden napos fogselymezés ( este ), fogmosás parodontaxal, és ezt követően 15 perccel szájvizezés. ( ez után kerüld a szénsavas és édes lötyiket )

2013. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Figyelj, mi az a fogköz tisztító ? Az nem a fogselyem? Listherine szájvizet használok, az nem jó?


Miért ajánlja mindenki a Parodontax fogkrémet?

2013. dec. 15. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!