Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás Németországban?

Fogszabályzás Németországban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy itt kint mennyibe kerül egy fogszabályzó átlagban (hallottam hogy igen csak drága) valamint van-e rá valamilyen támogatás az AOK által(ha csak részleges is). Valamint az orvosok mennyi díjat szoktak kérni vizitenként.

2013. dec. 13. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A biztosító felnőttnek csak akkor fizet valamennyit, ha az orvos igazolja, hogy nem csak esztétikai, hanem rágási probléma is van. Viszont olyankor lehetséges, hogy műtétet is javasolnak. Pl. nekem állkapocsműtétet is javasolt az orvos, de nem mertem bevállalni a kockázatot, és nem is feltűnő az eltérés az alsó és felső állkapcsom között. Pedig akkor jóval kevesebbet kellett volna fizetnem, mert a biztosító állta volna a többit.


A költségekről.

- Nekem először a vizsgálat majdnem 400 euroba került (2011-ben). Ezért az összegért ő csinál egy tervet, és elmondja, hogy mit szeretne csinálni, hogyan, és mennyibe fog kerülni. Sajnos ha közben meggondolnád magad, vagy másik dokihoz mennél, ez a pénz elveszik, nem kapod vissza (de ez Magyarországon is így van).

- Nekem felül átlátszó, alul fém fogszabályzóm van, ez így 2011 júliusától 2014 februárjáig összesen 5.100 euróba kerül. Nagyon drága, de szerencsére nem egy összegben kell fizetni, hanem havonta. Így én most 160 eurot fizetek egy hónapban. Ha a műtétet is vállaltam volna, akkor viszont már csak 50 euro lenne havonta, de nagyon féltem tőle, hogy nem sikerül, mert két ismerősöm is van, akiknek megcsinálták, és szerintük csak rosszabb lett utána a rágásuk. A láthatatlan fogszabályzó (ami belül van) úgy tudom duplája lett volna az enyémnek, tehát kb. 300 euro havonta, de ez nem biztos infó. A teljesen fém fogszabi a legolcsóbb.

Az előbb említett 5.100 euroban minden benne van: az anyagköltség, az ellenőrzések, röntgenek, lenyomatok, gumicsere és a fogszabályzó levétele után az ideiglenes (éjszakai) fogszabályzó is. Ez szerintem mindenhol így van, de a legjobb, ha megkérdezed a választott fogszabályzó szakorvost.

Szóval elméletileg a havi részleten kívül nem kell semmit fizetned, nincs külön vizitdíj meg ilyesmi.

Sok sikert.

2014. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Nekem is van rágás problémám, gyerekkoromban jártam már fogszabályzásra, de mivel akkor nem tudtuk megengedni az éjszakai után az állandót így az sem lett tökéletesen kezelve. Nekem viszont csak felülre kellene fogszabályzó így gondolom még 160 euró se lenne, ami így havi szintre lebontva màr nem is olyan sok :) Abban még tudnál segíteni, hogy az átlátszó és a fémfogszabályzó között mennyi árbeli különbség van? És, hogy gyerekeknek , ha tudod milyen mértékű támogatás jár rá? Kishugomnak is kellene és jó lenne ha neki fedezné valamennyire a biztosító.
2014. jan. 9. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, hogy az átlátszó és a fémfogszabályzó között mennyi árbeli különbség van, de az biztos, hogy valamivel olcsóbb. A gyerekfogszabályzás támogatásában sem vagyok jártas, mert én már 32 :-) voltam, amikor feltették.
2014. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!