Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg felesleges 32 évesen...

Tényleg felesleges 32 évesen fogszabályzót csináltatnom, mert öreg vagyok?

Figyelt kérdés
A rokonok, ismerősök mind azt mondják, hogy már minek, ha eddig jó volt így? Hja, csakhogy nem volt jó, csupán nem volt elég pénzem rá. Rettenetesen feszélyez a csálé fogsorom, nem is mosolygok nyitott szájjal soha. :(
2013. dec. 15. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináltass :) Sose késő. Pláne ha már rá tudsz szánni annyi pénzt. Sokat változtat az ember közérzetén, ha bármikor tud egy hatalmasat mosolyogni, nem pedig a legboldogabb szitukban is el kell takarni a szád. Nekem mondjuk tetszik, ha valakinek elállnak a fogai egy bizonyos mértékig, de szerintem ha zavar mindenféleképp tegyél érte, meg hát nem is vagy öreg... talán az átlag fogszabályzós emberekhez képest egy picit, mert általában gyerekkorban ezt megoldják, de még nem vagy olyan korban, hogy ne számítson neked a külsőd. Szerintem amit lehet azt tegyél meg magadért. :)
2013. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges es nem vagy oreg. A problema az ara lesz es az, hogy nagyon hosszadalmas folyamat
2013. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A dokim 45 évesen csináltatott :D szóval nincs korhoz kötve.
2013. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, én is így gondolom. :) Jövőre szerintem belevágok, még nem, mert pici babám van, és szoptatok, félek meggyengülnek a fogaim most. Volt, aki azt az okosságot tanácsolta, hogy húzassam ki mindet és csináltassak protkót. Mondom mi, a jó fogaimat szedessem ki?? :O
2013. dec. 15. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, soha nem késő. És igazából a kezelési időt sem hosszabbítja drámai mértékben a korod.

Gyerekkorban azért jó elkezdeni a kezelést, mert akkor még lehet befolyásolni az állcsontok fejlődését, de 15-16 év után lényegében mindegy, hogy 16 vagy 40 éves az ember.

A lényeg, hogy fogágybetegsgéed ne legyen és az ínyed is egészséges legyen, de erre úgyis figyelnek, mielőtt felteszik.

2013. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne hallgass rájuk. Ugyanígy voltam, mint Te. Én 25 évesen (1 éve) vágtam bele a fogszabályozásba, én is borzalmasan éreztem magam a csálé fogaim miatt. Nemcsak csálé, de nagyon torlódott is volt a fogsorom. Gyerekkoromban szüleim sajnos nem foglalkoztak vele, így saját pénzből csináltattam meg.



Eredmény eddig: gyönyörűen állnak a fogaim, már csak pár hónapom van hátra. Tesóm irigykedik, mert látja, hogy milyen szép lett a fogsorom és már ő is szívesen belevágna a fogszabályozásba.

Nekem egyébként egy csomó egyéb probléma is "felszínre került" a fogszabályozónak "hála". Volt vagy 3 lukas fogam, ami szépen csöndben szarrá ment volna, de mivel a helyükre fordultak, láthatóvá váltak a lukak még időben.


VÁGJ BELE! NAGYON megéri, hidd el. Ja és ha azt mondja a doki, hogy húzni kell 4 fogat, hogy helyre tudják tenni a többit, akkor húzasd ki őket. Jobb a kevesebb, de egészséges fog, mint sok beteg (ha zsúfoltak, előbb utóbb nagyon elromlanak).

2013. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
En 44 évesen vágok bele!( alsó-felső)Bár sok (volt) udvarlóm szerint olyan aranyos az a kiálló metszőfog...- érdekes módon,csak az egyik oldalon a balon torlódnak nagyon a fogaim,a jobb oldalon "csak" a négyesem van a hármas alatt félig,és mivel az ötöst kihúzták,(15 éve)és most nyáron sajna a hetest is ugyanazon az oldalon,muszály helyretenni amit lehet...így csak a hetest kell majd pótolni.Az alsó fogsorom húzzák majd előre,ezért oda az ínyembe(?)még v.mi csavar is kerül pluszban ,amit nem egészen értek...úgyhogy mindenre fel kell készülni!Először meg kell mutatni egy jó dokinak...én tudok,ha pesti vagy. És nagyon kedvező áron dolgozik..
2013. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző vagyok.Csak annyit tennék hozzá,hogy egy éve gyűjtök rá:)!Gyerek és albérlet mellett,egyedül állóként.Úgyhogy szívből ajánlom!
2013. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 32 voltam, amikor belevágtam. Mindig is zavart a kiálló szemfogam, de nem volt rá pénzünk, később meg amikor nagyobb lettem akkor meg eszembe sem jutott a fogszabályzás lehetősége. Közben pedig az összes fényképen vagy hülye grimasznak látszik ahogy összezárt szájjal mosolygok (mintha tartanék a számban valamit, mint egy hörcsög), vagy elrontották a látványt a kiálló fogaim. Aztán lett egy barátnőm akinek szintén ilyen fogai voltak, és mondta, hogy tervezi a fogszabályzót, így elkísértem én is, és aztán nekem is lett.

Most veszik le ebben a hónapban. Nem bántam meg, hogy belevágtam, bár nekem majdnem 3 éve fent van, és már nagyon-nagyon rühellem. Alig várom, hogy végre nyugodtan beleharaphassak egy almába vagy répába (a fogszabi miatt nem lehetett rendesen). Nekem is viccelődtek ezzel, hogy mire levennék a fogszabit, már olyan öreg leszek, hogy nem is lesznek fogaim, de ne foglalkozz senkivel. A fogszabályzó ma már egyre elterjedtebb, nem tartják cikinek, mint régen. Sokan viselik. Ha tényleg szeretnéd, soha nem késő belevágni.

2014. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!