Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGSZABÁLYZÓSOK! Fogínygyullad...

FOGSZABÁLYZÓSOK! Fogínygyulladás normális?

Figyelt kérdés
Nemrég tették fel az állandó fogszabályzót az alsó fogsoromra. A fogmosás egy rémálom...folyton vérzik, kb sírok annyira fáj... valami fehér cucc is képződik a fogaim tövében :s nagyon csúnyán néz ki.. volt már valakivel ilyen?

2013. dec. 21. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel félsz megmosni a fogszabályzó miatt, ezért valószínűleg jobbára az ínyedet dörzsölöd. Vegyél fogszabályzóhoz való puhább fogkefét. A fehér cuccot lepedéknek hívják, amire orvosság a fogmosás.
2013. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogköztisztító kefével szépen be tudsz nyúlni az állandó fogszabi "hurkai" közé. Nekem felül volt állandó fogszabim, a hurkok közé mindig be kellett nyúljak, mert a kaja ott "tenyészik" igazi bacitelep. Lehet attól vérzik az ínyed is... Javaslom, hogy valamilyen szájvizet is használj, ott is "fertőtlenít" ahol nem érsz be fogkefével, hja és puha fogkefét vegyél, ha kell 3-4 hetente vegyél újat!!! Annyi idő alatt úgyis szét áll a kefe része és még szúrhatja is az ínyed...
2013. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, néha nekem is annyira fájt egy-egy terület, hogy nem bírtam rendesen megmosni. Azon a helyen, ahol annyira fáj, csak alig érj hozzá a kefével, lassú mozdulatokkal mosd. ÉS használj szájvizet, ha van akkor szájzuhanyt is.


A fájdalom pár nap után el fog múlni, nyugi :)

2013. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én ínygyulladáskor a vitinne-t használom. próbáld ki.
2013. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :)

vettem 3 féle speciális puha fogkefét + vitis fogkrémet és szájvizet...kifejezetten gyulladásra... két nap után látszott a változás :)

már nem vérzik, és az ínyem is újra szép! :)

bár most meg egyik fogamról lepattant a fogszabályzó. fúú..:/

na mindegy:) még egyszer köszönöm!

2013. dec. 27. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!