Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogköszörűlés fájdalmas?...

A fogköszörűlés fájdalmas? Lényeg lennt

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fogat szeretnék pótoltatni alul,és gondolom a fogpótláshoz majd a hiányzó fogam melletti fogaimat le kellene köszörülni.Tehát ez mennyire fájdalmas?Ilyenkor adnak injekciót?-Mert ettől félek a legjobban.


Köszi a válaszokat.


2013. dec. 31. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagyis "hidat" készítenek

Persze adnak érzéstelenítőt

2013. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen,híd készülne,csak ebben abszolult nem vagyok járatos.Én az injekciótól félek a legjobban,de gondolom ha anélkül köszörülnék le a fogam az bíztos fájdalmas lenne.


Egyáltalán mennyire kell leköszörülni a fogaimat?


Új évbe majd megnézem a válaszokat és mindenkinek BÚÉK!

2013. dec. 31. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt csiszolásnak hívják és nem hinném, hogy fájdalmas, mivel nem valószínű, hogy ideget érintene.Viszont mivel rezeg, gondolom nem kellemes érzés, kb olyannak képzelem, mint mikor kaparod a táblát, vagy a falat, borsózik a hátam tőle.Ismerőseim közül sokan túlélték, szóval nem aleg parásabb kezelés.
2013. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ha valaki még elolvasná lenne még egy nagy kérdésem kb hány napot vesz igénybe az egész művelet?


Tehát gondolom elmegyek dokihoz megnézetem a fogaim,elmondom hogy pótoltatni szeretnék,gondolom vesz mintát ez így egy nap.


Aztán gondolom valamikor csiszolni is kell majd a fogakat,de az mennyi idő,hány nap?És hány nap alatt készül el a híd,a fogpótlás?

2014. jan. 1. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Csiszoláshoz kapsz érzéstelenitőt,nem fájdalmasabb mint amit fenékbe adnak szuri vagy vérvételnél.

Csiszolásnál egyedül a hang rossz,foganként kb 5 perc,eléggé le kell csiszolni,de fájni nem fáj,csak a szaga kellemetlen.

Első alkalommal elmész,elmondod mit szeretnél,valószinű elküld panorámaröntgenre.

Második alkalommal lecsiszolja,leveszi a mintát.

Harmadik alkalommal próba,utánaigazit,negyedik alkalommal fel is ragasztja.

annyit tudni kell,hogy az ínyednek kell pár hét mig megszokja,addig érzékeny lehet.

2014. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!