Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire kellemetlen/fájdalmas...

Mennyire kellemetlen/fájdalmas egy gyökér kezelés?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
nagyon
2013. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs begyulladva és rendesen le vagy érzéstelenítve, akkor nem fáj. Nekem eddig egyszer volt borzasztó, akkor be volt gyulladva. Magándokinál még sosem fájt (bár szerencsére nem sokszor volt benne részem).
2013. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Injekció nélkül nagyon, egyébként semmit nem éreztem érzéstelenítés mellett.
2013. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Annyira hogy kiugrik a szemed és elgurul a rendelőben.
2013. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most csináltak egyet volt rajta gyulladás de két szuri után nem éreztem semmit magándoki csinálta nekem.
2013. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az enyém is kicsit már kezdett begyulladni kaptam egy rakat szurit és egyáltalán nem fájt pedig féltem nagyon. Az más tészta, hogy az egész koránt sem ért véget a gyökérkezeléssel mert még mindig fáj. Igaz még járnom kell tisztogatásra vagy mire.
2013. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mindenképpen kérjél fájdalomcsillapító-érzéstelenítő injekciót. Nekem egyszer azt mondta a dokim röntgen után, hogy még 1-1 mm van mindkét gyökeremnél, amit ki kellene pucolni, nem ad injekciót - itt jegyzem meg magándoki volt.

Remegett a kezem, alig bírtam menni, potyogott a könnyem, issszonyatosan fájt. Szóltam, hogy inkább adjon, az az 1 mm is nagyon sok. Jó pár perc volt, mire jobban lettem.

Szóval, amennyiben nincs érzéstelenítés, akkor nagyon fájdalmas, ha van, akkor ne fáj.

Annyira kellemetlen, amennyire hátul van, vagy esetleg felül. Nekem az volt olyan, a nyálelszívó zavart, a nyálam folyt mindenfele miközben óriásira kellett nyitni a számat, hogy hátra fentre belásson és meg tudja csinálni.

Ha ezekkel megvan, akkor jön egy korona, vagy valami tömés, és ha a fogad oldala hiányzik valahol, akkor rak rá egy fém szorító bilincset, hogy a tömés anyaga illeszkedjen a szélénél a fogadhoz, és azt jó mélyre le kell tolni, ha úgy hiányzik a fogadból és az is fáj, tompán, nem úgy, mint a fogfájás.


Mindezekhez hozzátéve, hogy az én fájdalomküszömön a béka s..ggét verné, ha elérné, de az nagyon magasan van hozzá...

2013. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A gyökérkezelés lényege,hogy a fog "alatt" lévő idegszálakat kitépkedjék. Ezt egy csavarhoz hasonló műszerrel végzik,amit beleteker a doki a fogba és azután kiszaggatja az idegeket. Ha valaki jól kiszedte ezeket az idegszálakat,akkor már nem érezni semmi,így általában ezért végzik érzéstelenítés nélkül (ha így végzik),mert rögtön tud jelezni a páciens arról,érez-e még bármit. Az érzéstelenítés esetében fennáll a veszélye annak,hogy nem sikerül mindent kiszedni amit kéne,és később újra fájni kezd. Ezért szokták azt a technikát alkalmazni,hogy a gyökérkezelt fogba úgymond "próbatömést" raknak,ami állagát tekintve puhább és szemcsésebb a rendes tömésnél,sokkal könnyebben eltávolítható a már kezelt fogból. A gyökérkezelés jó esetben egy-két alkalomból áll,esetleg több kezelésből,attól függően mennyire ügyes a doki. Ezután jön a próbatömés,és pár nap várakozás. Panaszmentesség esetén jön a rendes tömés.

A fájdalom mértéke függ az orvos technikájától,és a beteg tűrőképességétől,mindenesetre spontán orgazmusa még senkinek nem volt ettől a beavatkozástól szerintem...:)


Viszont. Hallottam én egyszer egy nagyon okos és ügyes szájsebésztől,hogy a gyökérkezelés értelmetlen dolog,és pár év múlva úgyis ki kell venni majd a fogat,ugyanis nem fáj,de szétrohad szép lassan...így azt mondta,sokkal jobb kihúzatni,és pótlást tetetni be,ami a mostani fogpótlások esetében már jó eséllyel végleges is lehet,és pl az állkapocsba csavarós megoldás nem is fáj jobban mint a gyökérkezelés.

2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8-as , a gyökér kezelés amit te írsz az kb a városi legenda... :D Semmiféle gyökereket nem tépkednek ki...Kifúrják a fogat le a gyökerekhez , kitisztítják , majd egy hypó+kámfor ízű folyadékkal kiülik a gyökeret.Ezután beletesznek egy gyógyszerrel átitatott pálcikát a lukba és ezt cserélgetik , amíg meg nem gyógyul és érzéketlen nem lesz a gyökér. Egyébként érzéstelenítővel nem fájt eddig egyik alkalommal sem.
2013. nov. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!