Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy kihúzták a...

Miért van az, hogy kihúzták a bal az alsó fogamat, és a vele szemben lévő felső fogam fáj egyre inkább, ahogy megy ki a fájdalomcsillapító hatása?

Figyelt kérdés

miért van az, hogy kihúzták a bal alsó 6-ost és 7-est, és a bal FELSŐ 6-od fogam (ami gyökér kezelt 10 éve) úgy fáj, csíp, sajog, hogy el se hiszem?


még hat az érzéstelenítő, zsibbadt az állkapcsom is, de úgy fáj, csíp a felső állkapcsomon lévő gyökérkezelt fogam. nem értem ez hogy lehet. hiszen ahhoz hozzá se nyúlt az orvos. az injekciót is alulra kaptam, alulról húzták ki a fogam.

lázad a kis fog, hogy ő nem kapott érzéstelenítőt? :) vagy ez mitől van? :)


2014. jan. 16. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Beszélj a dokoddal. Ha ma vagy a napokban húzták ki akkor szerintem normális a fájdalom. Oda sugárzik. Ha tobb nap vagy hét alatt se múlik el akkor ne hagyd annyiban
2014. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Dokiddal.
2014. jan. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha közvetlenül a húzás után fáj az normális. Meg lett bolygatva, erőltetve a környéke, megsínylette az ínyed, a környező fogak is. Ennek pár napon belül el kell múlnia, ahogy megnyugszik és gyógyul be a fogad helye. Ha nem múlik, akkor azzal is probléma lehet és vissza kellene majd menned a dokihoz.
2014. jan. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

most húzták ki fél7 és 8 között, még zsibbad az alsó állkapcsom (most érzem a fagyos érzést, szóval már nem sokáig) - de nem értem a felette lévő fog fájdalmát...

mondjuk az a gyökérkezelt fog elég sok mindentől tud sajogni.


az lehet, hogy amikor kihúzták a gyulladt fogat, a bacikból jutott a gyökérkezelt fogamba, és most ettől feszít, fáj? ilyen van?


sajnos nem kezelhetem még a fogam - se öblögetés, se fogmosás - az orvos azt mondta, pedig lehet, ez segítene...

köszi a válaszokat! :)

2014. jan. 16. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!