Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt akarom megkérdezni hogy...

Azt akarom megkérdezni hogy ha valakinek gyökérkezelik a fogát az fáj-e? És hogy utána látszik-e a fogon?

Figyelt kérdés
Nagy rá az esély hogy nekem kelleni fog, és nem tudom hogy látszik-e vagy nem,ha valaki tud valamit hogy mivel lehetne jobb a fogom válaszát várom.

2014. jan. 18. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

ha már elhalt az ideg, akkor nem nagyon fáj - de ez ritka, legtöbbször gyulladt, mivel a szuvasodás eléri a csatornákat és "lázban" tartja az idegeket.

épp ezért alaposan el kell zsibbasztani, érzésteleníteni a fogat kezelés előtt, és akkor nem fáj, de lehet érzékeny.

nekem a kezelés csak akkor fájt, amikor mondjuk reszelte a csatornát (egy recés tűvel ugye letisztítják a csatorna belsejét) és megszúrta picit az ínyemet...

illetve - de ez nem általános - nekem 4 IDEG van a fogamban, azaz 4 csatornás az összes rágófogam és a fogorvosok szerint a fog csak 3 csatornás ugye - szóval egyet ha benne hagynak (mert nem keresnek, csak hármat) és azt kezelik, akkor az embernek igen csak tud fájni. mondhatni én ráültem a kezemre, mert különben a fájdalomtól el-el csaptam az orvos kezét a számtól!

de ha "normális" fogtípusú vagy, akkor pikk-pakk kigyökérkezeli a doki, kiszedegeti az idegeket, kireszeli, ad bele gyógyszeres tömést, aztán mikor visszamész megint, betömi a foggyökeret, aztán utána betömi és ennyi. az injekció fáj ilyenkor csak.

illetve a fog lehet a későbbiekben érzékeny - frontra, hidegre, melegre, de ez sem mindenkinél így van.

én csak peches vagyok, van olyan, akinek meg se kottyan egy gyökérkezelés!

ja, és nekem beszürkül a gyökérkezelt fogam, és 10 év után szana-szét törik, előbb utóbb pótlásos lesz.

de HANGSÚLYOZOM, nem mindenkinél így zajlik!

jobb ha mentik a fogat, mintha húznák, ennek számos oka van, a fogorvosod is órákig tudna erről mesélni, ha megkérdeznéd :)

2014. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jan. 18. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár elég régi kérdés azért én is leíróm, hogy nekem milyen volt a gyökérkezelés.

Szóval másfél óra alatt lett kész és nem fájt, pedig azelőtt másik fogorvosnál voltam és nem csinálta meg jól,nagyon fájt és úgy megkínzott, így mikor vissza jöttem Hollandiába a vakációnkról itt is el kellett mennem újra. Itt teljesen más. Kaptam érzéstelenítő injekciót és semmit sem éreztem. Utána 4 napig volt érzékeny a gyökérkezelt fog és azóta semmi bajom. Régen problémasbb volt a fogam. Most már nem annyira, oral B fogkrém +puha fogkefe, nekem elektromos is van és nekem ez szuperül bevált. Már nem érzékenyek a fogaim. A fogkrémeket szoktam váltani azért, de legtöbbször a Pro-expert-et használom+ listerin szájvíz, amit nem szoktam mindig használni,de most épp kúraszerűen 1 üveget elhsználok 0% alkohol. Most próbálom az Elmex narancssárga fogkrémet,sok jót hallottam erről. Ja meg jobb megmenteni a fogat, mint kihúzatni, amíg lehet... nekem is el kellett döntenem, hogy megmentsük (vagyis az orvos menti meg)vagy kihúzatni.

2021. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!