Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj az érzéstelenítő...

Mennyire fáj az érzéstelenítő injekció?

Figyelt kérdés
Csütörtökön megyek,és már nagyon félek,hogy fájni fog..Állítólag 2,lehet hogy 3 fogat is fúrni,tömni kell,lehet,hogy gyökérkezelni is.Valaki nyugtasson meg,mert felrobbanok félelmemben :c

2014. jan. 20. 21:29
 1/8 mátyás13 válasza:
100%
Az injekció fájni fog,de ha nem kapod meg a többi még jobban fáj majd.
2014. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érzéstelenítő injekció nélkül fúrták a fogam. Ha azt kibírtam gimnazista létemre, akkor te is kifogod. A gyökérkezelés viszont sajnos fáj. Tudom hogy nem nyugtatlak ezzel meg, de nem hazudok. Az injekció nem fog, a tömés nem fog, viszont a gyökérkezelést már meg fogod érezni.
2014. jan. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen elzsibbad, a gyökérkezelést sem érzed. Nekem egyszerre kettőt kezelt és semmi fájdalmat nem éreztem. De az injekciót annál jobban.
2014. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia! Az injekció inkább kellemetlen ( már 3 különböző orvostól is kaptam és egyikre sem mondanám, hogy kifejezetten fájt volna ). Utána már az égvilágon semmi fájdalmat nem fogsz érezni csak azt, hogy dolgoznak. Ne parázz egy pillanat alatt megvan :-)
2014. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vészes. Én általában kettőt szoktam kapni. Az egyik a kezelt foghoz a másik hátra ahol egy ideg van, oda ha kapsz érzéstelenítőt, akkor tényleg nem fogsz érezni semmit. Fájj, de gyorsan megvan csak egy pillanat az egész..

Én tegnap voltam, csak furtak és tömtek két fogat és azt mondta a doki, hogy nem add érzésetelenítőt. Kicsit fájt, de csak az egyik fogamnál.

2014. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Héhéhé, nyugi! :)

Az érzéstelenítő injekciót is lehet fájdalommentesen beadni, de nekem pl. szokott feszíteni kicsit. De aztán utána tényleg nem fájdalmas a kezelés. Gyökérkezelésnél pedig - tapasztalataim szerint - ég és föld a különbség.

Szóval érdemes beadatni, azon gyorsan túl vagy, és utána nyugiban dolgozhat az orvos is.

2014. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól függ hova kapod. Ha az ínyedbe vagy hátra ahol a bölcsességfogad van, az csak inkább kellemetlen, de ha a szájpadlásba akkor szorítsd nagyon a szék karfáját :) Legalábbis nekem mindig még a könnyem is kicsordult olyankor! Utána egy percen belül meg még az orrom is elzsibbadt, 1x még a szemem is, furi volt :)))
2014. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta,nem éreztem semmit :)
2014. jan. 23. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!