Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért vérzik az ínyem az...

Miért vérzik az ínyem az Elmex fogkrémtől?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete vette Elmex fogszuvasodás elleni fogkrémet, mert nagyon jókat hallottam róla. Rögtön első próbánál elkezdett vérezni az alsó legelső fogamnál az ínyem. Utána következő használatnál is, harmadiknál is ugyanúgy. Ezután pedig kíváncsiságból visszatértem pár napra az eddig használt Amodentre és nem vérzett egyáltalán az ínyem. Most megint megpróbáltam Elmexszel és ugyanúgy vérzett.. És ez így nagyon fura.

Nagyon-nagyon ritkán (havonta-pár havonta) eddig is vérzett, de nem ott pontosan és valószínűsítem, hogy akkor csak túl erősen nyomtam rá a fogkefét.


Valami tipp? Ne használjam többet az Elmexet?


2014. febr. 2. 23:29
 1/6 A kérdező kommentje:
És ezek a vérzések sokkal erősebbek, mint amiket esetleg régen tapasztaltam. Itt nem csak icipicit szivárog, hanem rendesen folyik a vér az ínyből. Leöblítem, utána eltűnik, nem is szivárog. Hátha ez még fontos tényező.
2014. febr. 2. 23:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a fogkrém hibája, gyenge az ínyed.


Az amodentbe hatóanyag sincs, az csak gipsz meg mentol.

2014. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy attól is vérezhet, hogy az elmex lehoz olyan dolgokat a fogadról amiket az amodent nem (pl vastagabb plakkok, vagy kisebb fogkőkristályok)
2014. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nézesd meg a fogínyedet a fogorvossal!
2014. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy elmegyek megnézetni az ínyem. De akkor szerintetek használhatom továbbra is ettől függetlenül vagy esetleg konzultáljak előtte dokival?
2014. febr. 3. 00:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez biztos, hogy csak véletlen összefüggés, kizárt, hogy az Elmextől vérezzen.

Tényleg menj el fogdokihoz, mert ínygyulladásod van (esetleg ínyalatti fogkővel).

2014. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!