Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szódabikarbónás fogmosástól...

A szódabikarbónás fogmosástól lehet baja a fogaimnak?

Figyelt kérdés
Most mosnék életemben először szódabikarbónával fogat. Azt olvastam, hogy egy használat után is nagyon sokat fehérít. Ez igaz? Ha igen, akkor fél évente mosnám meg egyszer így a fogam. Vélemény?
2014. márc. 8. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a a szódabikarbóna felérdesíti a fogfelszínt, és az érdes felszínen később sokkal könnyebben megtapadtak a szennyeződések, így az elszíneződés még nagyobb lesz egy idő után, mint előtte.
2014. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én használom, hetente egyszer. Fogkrémet teszek a fogkefére, és arra szórók egy kis szódabikarbónát. Tovább mosom így a fogaimat, mint általában. Hetente max 2x mosok így fogad, és olyan 2 hét után látni lehetett hogy fehérebb. Nekem eddig ártani nem ártott!
2014. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb forgalomban lévő fogrém is tartalmaz valamilyen mértékben szódabikarbónát. Fertőtlenít és lúgosít enyhén, így a száj ph-ja is megfelelő lesz. Segít továbbá megszüntetni a kellemetlen leheletet is antibakteriális hatása miatt. DE nem javaslom, hogy túlzottan alkalmazzátok magában, mert erősen súrolja és felsértheti a fogzománcot. De pl hetente, kéthetente ha fogkrémre szórva mostok vele fogat, nem fog ártani, viszont utána kerülni kell legalább egy órán át a savas dolgokat, mert a fogzománcot így még jobban roncsolja. (Fogkrémek összetételében keressétek a soduium bicarbonate/nátrium-hidrogén-karbonát összeevőt, biztos ott lesz :)

De ha elmentek egy fogkő-eltávolításra és polírozásra, az nagyon sok lerakódott lepedéket eltávolít ezáltal vissza lehet kapni az eredeti fogszínt, sőt a polírozás elegyengeti a zománc felületi egyenlőtlenségeit, így nehezebben tapadnak meg a pigmentáló anyagok. Azt hiszem, hogy TB-re is elvégzik évente vagy félévente, a fogkő-eltávolítást biztos, a polírozást nem tudom pontosan.

2014. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én használtam, szabadon álló fognyakamat is súroltam vele, hogy fehér legyen, és úgy kilukadt a fognyaknál, hogy ki kellett húzni. :(
2014. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Jó fogorvosod lehetett ha kihúzta... Szerintem még be lehetett volna tömni, vagy ha simán nem, akkor egy gyökér kezelés után. (Persze lehet hogy tényleg kihúzandó volt, de a legtöbb ilyen esetben megmemthető fog.)
2014. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!