Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik egy iskolafogászat...

Hogy zajlik egy iskolafogászati szűrés? Eddig mindig ellógtam mert nagyon rosszak a fogaim.

Figyelt kérdés

Ott helyben csinálnak is valamit? Biztos kell vagy 4 fogat húzni mert a védőnő, a háziorvos, meg a suliorvos is mindig mondta, hogy nagyon rosszak a fogaim, menjek el fogorvoshoz, de szégyelltem, féltem, így nem mentem. Tudom, hogy undorító, de fogat se nagyon mosok.

Csütörtökön megint megy az osztály szűrésre, most nem szeretném ellóni, mert tényleg nem marad fogam, ha így folytatom. De ha kérem a kezelést, egyből csinál is ott valamit a fogorvos? Az osztályom ugye nem tudja meg, hogy mennyi rossz fogam van? Ciki lenne azért is, mert jó tanuló vagyok, minden tanár kis "kedvence", mindenki engem állít be olyannak, akiről a többiek példát vehetnének. :S

Van 4 fogam, amiből már szinte semmi nincs meg, csak a gyökere, ezek kihúzása nagyon fáj? Hogy fogják meg egyáltalán őket?

15 èves vagyok.


2014. márc. 11. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyen nyilatkozat, hogy a szűrés kötelező, de ha nem akarjuk, akkor nem csinálnak semmit a rossz fogakkal.

Ha akarod a kezelést, megcsinálja azt, amit egyszerre meg tud.

2014. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem az osztályod nagyon jol tudja, hogy milyenek a fogaid. A lehelletedböl (te nem érzed, hogy milyen büdös, de más igen.) A huzás, kezelés fájni fog. Minél inkább huzod annál inkább.
2014. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam utoljára iskolai fogorvosnál akkor csak vizsgálat volt. Akinek gond volt a fogával azt visszahívták egy későbbi időpontban. Bár ez már nagyon rég volt, azóta lehet, hogy változtak a dolgok (de az tuti, hogy nem fognak nekiállni 4 fogat kihúzni egyszerre)

Akármennyire is rossz a fogad a doki meg fogja oldani. Még ha húzni kell akkor is. A teljesen leamortizált fogat is meg tudja fogni egy fogóval és az ínyt is lehúzza a szélén szóval ne parázz. Fájni nem fáj semennyire. Engem 2 fogamtól szabadítottak meg eddig nem fájt egyik sem. Érzéstelenítenek, amennyire kell. Nem kell félni.

Fogat viszont tessék mosni reggel/este és ha lehet evés után is. A fog egy olyan dolog amit sokan csak akkor kezdenek el értékelni amikor gond van vele. Ha vigyázol rá akkor is elromolhat. Szóval fontos megtenni mindent a fogaid védelmében. Jah, és a betegség nem szégyen és nagy valószínűséggel nem leszel egyedül a rossz fogaiddal az osztályban...

2014. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Náluk úgy volt,hogy mindenkit behívtak, és mindenkinek (egy kivételével) csináltak valamit a fogával. Volt akink csak egy pici lyuk olt, volt akinek több, ő kapott időpontokat a kezelésre! Ha nem kéred a kezelést nem csinálnak semmit! Érzéstelenítő injekció után nem fog fájni. Amelyik fogad le van törve, vagy csak a gyökere van azt is ki tudja húzni.
2014. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek!

Borzasztóan izgulok màr akkor is, ha a csütörtökre gondolok, de végigcsinálom a kezeléseket az biztos, mert tényleg nagyon gáz, hogy hagytam idáig fajulni a dolgot. :S

2014. márc. 11. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:
ha menthetetlenek lennének a fogaid vonyítanál a fájdalomtól, de ha így folytatod meg fogod tudni mirõl beszélek.
2014. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
de az értelmes fogorvos tényleg csak utolsó lehetõségként húz. van olyan örlõfogam, ami szinte teljesen szétrogadt a fog 1/10-része volt egészséges, azt körbe fúrta faragta egy gyufa vastagságú oszlop maradt a fogból, arra húzott egy koronát azóta jól van a fog, ez 15 éve volt.
2014. márc. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Volt, hogy nagyon fájtak, kb. 5 éve, de aztán kibírtam valahogy. :S

Az egyik oldalon pedig nem tudok enni, mert nagyon éles fájdalmat érzek, de alapból nem fájnak, csak ha ráharapok, vagy túl hideg/forró dolgoktól.

2014. márc. 11. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert a mi sulinkban a fogdoki tényleg csak szűr, nem kezel. Hogy aztán elküldi-e a gyerekeket tovább vagy sem, azt nem is kérdeztem sose valahogy, szerencsére én már nem diák vagyok :)


De az tökjó, ha elszántad magad, és tényleg érdemes is utánajárni és megcsináltatni, viszont nem biztos, hogy körzetisnél. Nekem - szintén 15 éves koromban anno - tök hasonló gondjaim voltak, akkor egyet ott és akkor be is tömtek (érzéstelenítés nélkül, köszi!!), majd kihúztak (nem ugyanakkor, hanem visszarendeltek) még 2-őt. Aztán az utolsón agyaltak volna, mi is legyen, amikor szüleim megelégelték a dolgot és inkább elvittek magándokihoz, aki jééé, simán felépítette a fogat és csak tavaly, kb 17-8 év után kellett gyökérkezelni.


Szóval, ha van rá lehetőségetek, beszélj a szüleiddel, hogy vigyenek el egy kedves, türelmes és jól dolgozó magándokihoz, aki szépen rendbehozza a fogaidat és tényleg csak akkor húz, ha kell. De húzáshoz nagyon alaposan elérzéstelenítenek (állami fogászaton is) és nem fájdalmas a dolog, inkább az utána következő pár nap a kellemetlen.


Bátorság, kitartás és gondolj arra, milyen klassz lesz, amikor rendben lesznek a fogaid, és nem lesz velük gond :)

Szurkolok Neked!

2014. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hidd el, mikor annyira fáj, hogy nem tudsz megállni a lábadon, 2*esére dagad a fejed, lázálmaid vannak, hirtelen nem lesz olyan rémisztő a fogdoki...
2014. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!