Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap kiszedték az ideget a...

Orosházi Ramón kérdése:

Tegnap kiszedték az ideget a fogamból (injekcióval nem éreztem semmit) most jövő hétig van benn egy ideiglenes tömés. Mire számíthatok a következő kezelésen, és mennyire lesz fájdalmas?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Másodszor már injekció nélkül tisztították nekem, majd ideiglenes tömést tettek bele, semmi fájdalmat nem éreztem.
2014. márc. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod hogy a nehezén már túl vagyok?? Sokan mondják hogy nagyon kellemetlen az idegelés, én pl. nem éreztem belőle semmit!! Az után csinálnak még vele valamit?? Olyat is hallottam hogy a gyökértömés sem valami kellemes érzés, amit pl. nem értek, hiszen már nincs bent ideg..
2014. márc. 13. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A következő alkalommal már injekció nélkül tisztította ki a fogamat, amikor kivette azokat a drótokat vagy miket picit egy pillanatig kellemetlen volt, majd amikor nem tudom mit csinál forróságot éreztem, de az is csak egy pillanat volt, nem volt fájdalmas a kezelés!
2014. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy idegelés után nincs már a fogadban ideg, de ami veszettül érzékeny még, az a gyökércsúcs, és ha ahhoz hozzáér a doki (akár kicsit is), azt érzi az ember. De az tényleg nem olyan vészes, mint - érzéstelenítő nélkül - az első alkalom.

De van olyan hely is, ahol még a gyökértömést is érzéstelenítésben csinálják (Tesómnak pl. úgy csinálták).


De a nehezén mindenképp túl vagy :)

2014. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenképp érzéstelenítéssel csináltatom, az nélkül többet nem nyúl senki a számba!! :)))
2014. márc. 13. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!