Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A csajoknak vagy a pasiknak...

A csajoknak vagy a pasiknak van rosszabb állapotban a foguk? Ki milyen rendszeresen jár fogászatra?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 08:01
 1/9 anonim válasza:
Ez szerintem emberfüggő nem pedig nemfüggő. Van aki többet törődik vele, van aki kevesebbet. Nekem személy szerint rendben vannak a fogaim, de például ehhez köze van annak is hogy a szüleim anno elrángattak fogszabályzásra. Persze most már magamtól járok tömetni ha kell de szerintem a kuszaság is elég szembántó tud lenni :) 24/F
2014. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem általánosan a pasiknak.

de nekem is elég rosszak, nem szoktam járni fogorvoshoz. 17/L

2014. márc. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2. Neked milyen értelemben rosszak? Kusza vagy rossz állapotú? És kérdező te fiú vagy lány ,hány éves vagy? Neked milyenek?
2014. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki milyen környezetből jön és ott hogyan szocializálódik. Általában minél "lentebbről" jön valaki, annál kevesebb figyelmet fordít a szájhigiéniára. Nekem sosem tűnt fel, hogy lényeges különbség volna.


Magyarországon ez amúgy is elég problémás terület (bár az egészségügyben mi nem az).

[link]


Nekem a fogorvosom azt tanácsolta, évente egyszer menjek. Ehhez tartom magam.

2014. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 rossz állapotban vannak, pár letört sok lyukas
2014. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy lukas fogam van, amúgy nem vagyok igénytelen, kiskorom óta naponta 2x mosom a fogaimat, sőt mióta anyagilag megtehetem Sensodynet használok.

Sajnos a fogam betömetését halogatom, nincs túl jó emlékem a fogorvosokról, főleg az iskolafogász lekezelő stílusa okozott bennem örök emlékeket...

23/F

2014. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad! Annál rosszabb lesz. Tömesd, amint lehet. Ha nem nagy a lyuk, valószínűleg meg sem érzed, ha sokáig halogatod, lehet, hogy a bokádig le kell fúrnia, hogy kitisztítsa, az meg már érzéstelenítve is fáj.
2014. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tokeletesek a fogaim. Kb 10 eve jarok evente szuresre, eddig semmilyen gondom nem volt.

Napi 2x mosok fogat es hasznalok szajvizet is.


Szerintem nagyon igenytelen ha valaki nem tometi be a lyukas fogat. Budos lehelletet okoz, szaporodnak a bakteriumok, raadasul egyre melyebb lesz a lyuk.


19/L

2014. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik nemé a rosszabb fogsor. A magamréról annyit tudok, hogy nem lenne rossz, ha nem hanyagolnám el. Kiskoromban az ápolás hiánya és a rendszeres iskolafogászat miatt teli vannak amalgámmal a fogaim. A kötelező vizsgálatok után évekig nem mertem fogorvos közelébe menni és nem is ápoltam a fogaim, erre még a saját káromon most sem bírtam rászokni. Sok évre rá végül vettem a bátorságot és elmentem ugyanahhoz akihez az iskolából járni kellett. Három fogamat kihúzta, meglátásom szerint ebből egy mindenképpen menthető lett volna, de húzni akart. Azóta megfogadtam inkább legyenek rossz fogaim, de hozzá soha többet nem megyek. Egy magánfogorvos készített egy öt tagú hidat pótlásként, még egy implantátum kellene a teljes fogsorhoz. Manapság rendszeres ellenőrzésre nem járok, ám ha panaszom van, szinte félelem nélkül felkeresek egy magánfogorvost, akivel kezeltetem a gondot. Ha lenne pénzem, minden fogam rendesen megcsináltatnék és rendszeresen járnék ellenőrzésre. Ám az anyagiak csak ritkán teszik lehetővé tömés készítését is. 23/F
2014. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!