Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elég gyengék a fogaim, mivel...

Elég gyengék a fogaim, mivel védhetem őket, a fogmosás mellett?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves lány kér segitséget!!!
2009. dec. 15. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Most az, hogy gyenge mit jelent?Az ínyed vagy a fogaid?

Kálcium tartalmú élelmiszerekkel erősítheted őket.De mondjuk 18 évesen azért kicsit elkéstél ezzel.:-//

2009. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fogaim,hát remélem hogy meg nem késtem el
2009. dec. 15. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kutatók arra az eredményre jutottak, hogy a cukor és a fehér liszt fogyasztása a vért savassá teszi, így a mész, amely a savakat közömbösíti, kioldódik a csontokból és a fogakból. Ha még táplálkozásunk nagy része állati fehérjékben gazdag, a vér, hogy alkális jellegét megtartsa, szintén nagy mennyiségű kalciumot old ki a csontokból, emiatt hamarosan bekövetkezik a csontritkulás. Jellegzetes tünetei a görbülő hát, a romló fogak, az allergiára való hajlam, a fájó ízületek, a repedezett körmök. "

[link]

2009. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok zöldséget a test lúgosságáért, tejterméket, mákot a kálcium pótlásáért. Nagyon alaposan mosd, és kérj tanácsot fogorvostól! Ha nyomják egymást, attól is romolhat. Lehet, hogy szabályozni kell. Vagy leszedni a fogkövet.
2009. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kálium,- magnézium és kálcium, de táplálékkigészitő formában, mert a mai kajákban nem találsz annyit, hogy beépüljön a fogaidba - tuti lesz.
2009. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Először is: tejet felejtsd el, ahogy a fehér cukrot, fehér lisztet és ezeket tartalmazó termékeket is. Naponta egyél valamilyen formában szezámmagot és-vagy zabpelyhet, vagy bármit amiben felszívódó formában van kalcium (tehát nem tejet, mert azzal nem tud mit kezdeni a szervezet). Olajos magvakban, pl. dióban is van elég sok. Ezen kívül pedig fogmosás, de nem túl gyakran, max reggel-este. Én mióta alig eszem cukros dolgokat, meg áttértem a teljes őrlésű cuccokra, megállt a fogaim romlása, nekem is elég gyengék voltak sajnos. 25f
2009. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmex gél, patikában lehet kapni, 1100 ft, heti egyszer fogat mosol vele, és nagyon sokat segít. De az íze elég rossz. :)
2009. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket,kiprobálom őket,de azért meg várok meg tippeket !!!
2009. dec. 16. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!