Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik a jobb? A kivehető...

Melyik a jobb? A kivehető fogszabályzó vagy a rögzített?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Kivehetővel nem lehet mozgatni a fogat csak szép ívet csinálni, rögzítettel meg sok mindent lehet. Attól függ hogy Neked mit kell csinálni.
2014. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fogorvos azt mondta, hogy a felső fogsorom előre van csúszva, és valahogy össze kéne a felsőt meg az alsót hozni. Mondta, hogy keressek fel egy fogszabályozással foglalkozó dokit. Interneten néztem az árakat és nem tudtam miért jóval olcsóbb a kivehető.
2014. márc. 30. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Neked elég lenne a kivehetős is de most ebben nem vagyok biztos, de tényleg egy fogszabis doki többet tudna Neked mondani.
2014. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A kivehető fogszabályzót éjszaka kell hordani, meg néha napközben is berakhatod, mikor otthon vagy. Arra jó, ha valakinek csak kis esztétikai korrigálásra van szükség. Ha az egész felső fogsort össze akarják húzni, az már komolyabb munka, ahhoz állandót kell felrakni. A kivehetővel nem lehet elérni ezt az eredményt.
2014. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

kivehető.

indok: mert akkor nem tutsz normálisan kajálni, aludni stb.

2014. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 evvve válasza:
Nekem rogzitett volt.. Sztem hulyeseg h nem lehet vele enni.. Lehet, csak meg kell azt is tanulni.. Sztem azert jobb a rogzitett mert ha kellemetlen is, nem tudod kivenni, nem tudod elfelejteni berakni. Ejszakaim is volt, azzal kezdtem, de nem tudtam normalisan nyelni es beszelni ha benn volt.. En utaltam... Csak az elso par nap kellemetlen.. De megszokhato
2014. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Életkor függő is, ha már teljesen elcsontosodott a középső varrat a szájpadban, akkor a kivehetőt nem lehet érdemben használni.

Van olyan elváltozás, ahol érdemes kivehetővel helyet csinálni, és rögzítettel beigazítani.

Amúgy függ a szakorvos beállítottságától is, meg a te elszántságodtól, hogy melyiket vállalod.

Nekem az egyik fiam mélységesen utálta a kivehetőt, el se tudott aludni vele, a másik meg simán használja.

2014. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 28 éves vagyok, a bölcsesség fogam még nem nőtt ki, az nem tudom mennyire számít.

Most vannak ilyen modern láthatatlan fogszabályzók amiket kéthetente kell cserélni. Ugye az nem minden cserénél kerül 150000 forintba?

Már van időpontok, ott is megkérdezem majd, csak megnyugtatásként kérdezem :)

2014. ápr. 4. 10:24
 9/9 anonim válasza:
Nekem is van, de azt mondták hogy csontfogra rögzített kell. Felrakás után 1-2 napig érzékenyek a fogak (én következő nap este tudtam csak normálisan enni valami puhábbat) . Mondta a fogteknikus, hogy miket nem ehetek mert leharaphatom vele, de szoktam enni olyanokat is mert meg lehet tanulni. (1Hét utánmeg is lehet róla feledkezni :) )Hátránya hogy nagyon figyelni kell a tisztítására, előnye nagyon gyors(2fogamat húzták fönt 3 hónapja és már meg se látszik a helye mert összehúzta)
2014. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!