Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tavaly voltam anyukámmal egy...

Tavaly voltam anyukámmal egy fogszabályzós konzultácion ahol a nő elmondta ki kell húzni a két (egészséges) tejfogamat hogy felkerüljön az állandós fogszabályzó. De ő inkább az éjszakai fogszabályzót mondogatta hogy az jobb. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Vkinek volt hasonló esett? mert nem akarom kihuzatni két jó fogamat vagy olvastam akinek éjszakai volt az nem vált be igazán.Most álljak anyukám elé azzal hogy huzzák ki két fogamat(egészséges)és jöhet a fogszabályzó mert én félek ezt elmondani.Amugy mennyibe kerül egy állandós vagy egy éjszakai fogszabáylzó TB-vel?
2013. aug. 16. 10:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és 14/F
2013. aug. 16. 10:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt a fogorvos dönti el, hogy kivehető vagy állandó fogszabályzó lenne a jobb választás. Ez attól függ, hogy a fogaid mennyire vannak szabálytalan helyzetben. Ha az orvos azt mondja, hogy az állandó a jobb, akkor ne vitatkozz vele, mert a másik felesleges pénzkidobás lenne, hiszen úgyis visszaállnának a fogaid az eredeti helyzetbe, vagy legalábbis közel ahhoz. Azon pedig nem kell megbotránkoznod, hogy két egészséges tejfogadat ki akarják húzni, nincs ebben semmi meglepő. Egyszerűen kell a hely maradó fogaidnak, a tejfogaid pedig amúgy is kihullanának. Örülj, hogy nem a maradó fogaidat kell kihúzni. Az árakról nem tudlak tájékoztatni, nem ilyen rendelőben dolgozom. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kössz de sajnos már nincs tejfogam ezért sajna az állandó két szemfogamat kéne kihúzni de kössz a választ
2013. aug. 17. 13:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy a tejfogad. Amúgy pedig nem a 3-ast szokták, hanem a 4-seket. Hogyhogy ezekre esett a választás?
2013. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta hogy a két szemfogat kell kihúzni hogy legyen hely a többinek!
2013. aug. 18. 21:53
 6/9 anonim válasza:
Nekem a bölcsességfogaimat mütőtték ki és az egyik 4est húzták pedig volt egy tömött fogam . állandó mellett döntöttünk mert rövidebb idő. azt nem akarom elhinni hogy a szemfogadat húznák ki, annak "hatalmas" gyökere van és amúgyis a 4es fog elég gyenge álltalában. Nekem sztkban 45ezer volt a készülék csak felülre az éjszakai majd olcsóbb lesz . 16/L
2013. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kösszi a választ :D csak most egy évvel később nem merem anyukámnak mondani hogy mégis csak kéne fogszabi :(
2013. aug. 23. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:

inkább merjed.

rosszabb lesz, ha mindenféle problémád lesz a fogaiddal, mert nem tudod rendesen tisztítani, és kilyukadnak, ínygyulladásod lesz stb...

2013. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KedvesPitypang válasza:

Nekem 4 egészséges fogamat húztak, hogy legyen hely a többinek szép ívbe helyeződni. Kb. 1 éve van fogszabályzóm, és... örülök, hogy feltetettem, az elején kicsit fájdogált, de aztán megszoktam, hamar elfelejted, hogy úúúh fogszabályzóm van.

Kerámiás fogszab. van, kb. 400 ezer Ft-ba került, mert ez a kicsit drágább kategória.

Szerintem ha olyan a helyzet, és az anyagi keret is megvan rá, akkor tetessétek fel a fogszabályzót, mert én úgy néznék ki most, mint egy vámpír, de hala az égnek nem így van, hála a fogszabályzónak :DD

2014. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!