Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő a nyelvre nőtt...

Mi a teendő a nyelvre nőtt "izékkel"?

Figyelt kérdés
Olyan mintha egy izlelőbimbó nagyobbra nőtt volna és fehér. Ha lecsípem az jó? Vagy mit kell ezzel csinálni, és mitől lesz?
2014. márc. 30. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne csípd le, lehet, hogy 1-2 nap alatt magától elmúlik.
2014. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell lecsípni, miéret kéne? Wikipédia is van, máskor nézz ott szét először : A nyelvhát elülső kétharmadában a nyálkahártya jellegzetes hámképződményeket, szemölcsöket (papilla) hordoz. Ezek nagy része mechanikai szerepű, mint a - nagy többségben lévő - fonalasnak (filiformis) mondott, de valójában inkább szabálytalan kúphoz hasonlító szemölcsök (ezek adják a nyelv felszínének bársonyos kinézetét), ezek között néhány gomba alakú (fungiformis) szemölcs is található. A mechanikus szerepű szemölcsök jelentősége az, hogy ezek által tud a nyelv a különböző konzisztenciájú táplálékokhoz tapadni, azokat rágáskor a fogsorok között tartani, majd falattá formálni és nyeléshez a torok-szoros irányába terelni. A nyelv kitámasztó szerepének szerepe van a fogsorok helyes alaki fejlődésének elősegítésében. Ezeken túlmenően a szájüreg és a fogak tisztán tartásában, a beszédben, bizonyos arckifejezések kialakításában.


kb 30 másodperc alatt megtaláltam az infót

2014. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Inkább ne csípd le. Nekem is van hogy odaterem ilyen, de hogy micsoda azt nem tudom. Viszont eddig mindig elmúlt nyom nélkül. Így szerintem nálad is eltűnik, kis türelem.

Ill. vlki hátha többet tud.

2014. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Roronoa Zoro válasza:
Aftának hivják és ne csípd le, magától elmúlik.
2014. ápr. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!