Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nő a bölcsességfogam. Feldagad...

Nő a bölcsességfogam. Feldagadtam. Mennyi idő míg lelohad?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 12:00
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Pár nap lehet, de tudjál róla, hogy a fogászok gyakran tanácsolják a kihúzását, mert komoly problémákat okozhat. Ezt így nem lehet eldönteni. A fiamnak is néha begyullad az egyik és mind a 4-et kihúznák legszívesebben, ha hagynánk.
2009. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2-3 nap volt mire lelohadt.
2009. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár nap. De szerintem is huzasd ki az ünnepek után, mert tényleg csak a baj van vele.
2009. dec. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pont most nő a jobb alsó :'(((( együtt érzek! De mindig nő egy picit, majd képes hónapokra megállni. Már kint van 2 csücske, ki lehet tapintani, hogy ez szerencsére be fog férni :) Ne húzasd ki, csak ha muszáj, mert gyakran szájsebészet a vége :( Szakítja fel az ínyemet :'((( nagyon rossz...
2009. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ha többször okoz panaszt egy előtörni akaró bölcsességfog, annak általában oka van...

Egyszer, kétszer szokott néha akkor is panaszt okozni, ha amúgy elfér a szájban, de az a jellemző inkább, hogy hely hiányában, vagy rossz tengelyállás miatt okoznak ezek a fogak duzzanatot, szájzárat stb...

Nyilván az első kellemetlen este után nem kell a szájsebészhez rohanni és kiszedettetni a fogat, de több alkalom után igenis kell...higgyétek el, nem a fogorvos perverziója, hogy csakazértis szedjük ki azt a fogat!!:)

Többször gyulladást okozó fog letokolt gyulladást okozhat a csontban, masszív csontpusztulással, sokx cisztát képez maga körül és a legtöbb bölcsességfoggal bíró állcsonttörött is a bölcsességfoga mentén szenvedi el a törést illetve sokszor az előtte lévő fogak hátsó felszínén alattomos szuvasodást okozhatnak ezek az előtörni nem képes fogak! Ezek tények. És egy gócos fog pedig számos belgyógyászati problémát is okozhat!

A jó hír viszont, hogy a legsemmirekellőbb fogakról beszélünk, hisz alig van rágófunkciójuk és ha menniük kell, nem olyan nagy kár értük... :)

2009. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!