Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ismer valaki olyan gyógyszert,...

Ismer valaki olyan gyógyszert, amivel eredményesen lehet kezelni egy súlyos ínygyulladást?

Figyelt kérdés

Mostanában minden éjszaka begyullad az ínyem, ami eléggé zavar, mert annyira fáj, hogy nem tudok tőle aludni. Voltam vele fogorvosnál, meg is vizsgálta, de nem tudta megmondani, hogy mi az, viszont felírt nekem egy doboz Augmentint, amit beszedtem, de annyit se ért, mint halottnak a csók, még csak nem is enyhítette a tüneteket.

Jó ideje Corsodyl-lel kezelem, ami az elején még használt, de mostanában már egyre ritkábban tudja lenyomni a gyulladást, pedig sokszor fél óráig öblögetem vele a fájó részt és az utóbbi időben már Listerine-t is használok a Corsodyl mellett, de nem igazán javít a helyzeten.

Tegnap éjszaka olyan durván begyulladt, hogy az előbb említett oldatokra egy Algopyrin-t is ráküldtem, de még úgy is 4 órát szenvedtem vele, mire elkezdett enyhülni a fájdalom.

Az érdekelne, hogy tudna-e valaki olyan gyógyszert ajánlani, amivel hatékonyan tudnám kezelni a problémát. Elsősorban gyulladáscsökkentő oldatokra lenne szükségem, a tabletták nálam nem igazán válnak be.



2014. ápr. 8. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gyulladt, akkor egyik cucc sem fog használni, vissza kellene menned a fogorvoshoz, hogy kitisztítsa és beecsetelje, leszedje a fogkövet (ha van), C vitamint is talán többet kellene bevinned a szervezetedbe. Emellett nekem leginkább a Gengigel gél vált be, elég drága, de 1 hét alatt szépen leviszi a gyulladást, ha nem fogprobléma okozza.
2014. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget, a vitaminbevitellel nincs probléma, nem kizárt, hogy a fogaim okozzák a gondot. A családomban mindenkinek bűnrosszak a fogai, belülről mennek szét és hiába ápoljuk, ha a külső réteg megadja magát, akkor már csak kihúzni lehet őket. Nem tartom kizártnak, hogy a fogproblémám átterjedt az ínyemre, szóval valószínűleg a felnyitás és tisztítás fog segíteni.

Lehet, hogy hamarosan megejtek egy látogatást a szájsebészetre.

2014. ápr. 8. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem Klion-t írt fel a fogorvos, és használt is.
2014. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fogorvos azért írta fel az Augmentint, hogy a gyulladás kb. lemenjen, de az nem fogja leszedni teljesen. Majd ha nem lesz teljes gyulladásban, leszedi a fogkövet és megszűnik.
2014. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Klionnak utána fogok nézni és ha lehetőségem lesz rá, ki is próbálom és ha a fogkő is okozhat gyulladást, akkor le fogom szedetni.

Igaz, csak elöl van némi fogkövem, a gyulladás pedig leghátul szokott lenni a bölcsességfogaim helyén (már azokat is ki kellett húzni).

2014. ápr. 8. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Parodontologushoz menj, ő tud kikezelni. (Szentkirályi u. Budapesten pl.)
2014. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sürgősen menj el fogorvoshoz, nekem rossz fogtól volt állandóan gyuladdt egy darabon az ínyem, nem használt rá semmi, akkor múlt el, amikor leszedték a fogköveimet és az egyik fogam gyökérkezelték. Addig is próbáld ki a Phlogosolos öblögetést, míg nem kapsz időpontot.
2014. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, nem tudom, hogy van-e a környékemen paradontológus, elég messze lakom Pesttől, szóval a felajánlott paradontológussal sajnos nem tudok mit kezdeni, de a Phlogosolnak utána fogok nézni, hogy van-e otthon és ha találok, megnézem, hogy érdemes-e vele próbálkozni. Úgy néz ki, hogy jövő héten el tudok menni a fogorvoshoz, addig is be kell érnem fájdalomcsillapítókkal.
2014. ápr. 8. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Addig akkor a napi 500-1000 mg C vitamin és a Gengigel gél, ami legjobb lehet, a többi szerintem nem ér semmit, van tapasztalatom, sajnos kb több évtizedes. :(
2014. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem is van némi rutinom a rossz fogakkal, én is azóta küszködök velük, amióta az eszemet tudom, szinte minden második hónapban megyek a fogorvoshoz. A C vitamin nem okoz gondot, de a Gengigel-t csak akkor akarom kipróbálni, amikor már végképp csődöt mondott minden kísérlet. Ahogy az első válaszban is benne volt, elég drága cucc és nem tudom, hogy mennyire fog beválni, szóval inkább tartogatom afféle végső megoldásnak.

Volt már ennél durvább esetem is, egyszer széttört a fogam és a fogorvos pont akkor ment el szabadságra, szóval egy hétig kellett vele szívnom, mire sikerült kihúzatnom.

2014. ápr. 9. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!