Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan vigyem le a gyulladást?

Hogyan vigyem le a gyulladást?

Figyelt kérdés

Van egy gyökérkezelt fogam, kiesett a tömés, szóval most lyukas. Fogpiszkálóval megböktem valahogy és 2 napja fáj. Nem vészes, de nem akarom, hogy rosszabb legyen. Mivel vihetem le a gyulladást? Fogorvoshoz nem akarok menni...

fél éve volt gyökérkezelve igazából nem is értem hogy fájhat...


2014. ápr. 10. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedet olvasva felmerült bennem, hogy nem az ínyedet bökted meg fogpiszkálóval, ami begyulladt és fáj? Mert ha igen akkor corsodylt ajánlom, ha a fogad fáj arra (bár nem erre találták ki) elmex zselét, mivel kiesett belőle a tömés gondolom van szabadon álló dentin része, de ha elmész vele dokihoz gyulladtan valszeg nem nyúl hozzá hanem ír fel gyógyszert ami lehúzza a gyulladást, fájdalom ellen cataflam hatóanyagait tartalmazó Voltaren Dolo. Jobbulást. (Ja, esetleg öblögess zsályás főzettel vagy Dianával kend be.)
2014. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem haragudj,de te most a lyukas foggal vagy,ami nincs betömve?

és nem akarsz orvoshoz menni?ezt nem is értem komolyan.

fájdalomcsillapitot be tudsz szedni,de ez vagy be kell tömni,vagy ki kell húzni.csoda h nem lázasodtal meg be.

2014. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat, kipróbálom.


El akarok majd menni fogorvoshoz, de ha lehet húznám még. Máskor is volt már ilyen, akkor jobb lett magától, de most nem akar javulni....

Az igazság az, hogy a körzeti fogorvos akihez ingyenes kezelésre mehetek borzalmas. 5ször kellett visszamennem ugyanezt a fogamat gyökérkezelni, szenvedtem nagyon és közben néztem ahogy dobálja a cuccait meg káromkodik hogy jó isten ez mi..., most szabadult az iskolapadból, nem igazán tapasztalt... majd koronát akarok rá rakatni mással, de egyelőre nincs rá pénzem :-( szóval jó lenne ha addig házilag ki tudnám valahogy kupálni a fogamat...

2014. ápr. 10. 10:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Huh még az jutott eszembe hogy magán dokik között is nagy árban a különbség, megértelek hogy sztk-ba nem szívesen mész de ha ez megnyugtat oda is kell időpont tehát most szenvednél tőlük is, még a Daedalont ismerem fogfájásra, esetleg kérdezd meg a gyógyszertárban, hogy milyen általános gyulladáscsökkentőt tudnának ajánlani? Ha algopirint szopogatsz az nem segít? Az elmex zselét azért írtam mert egy filmréteget képez a fogra és ezzel előzi meg a fájdalmat, vagy szünteti meg, vagy még az erős, mentolos fogkrémet ajánlom, átmenetileg biztos fog segíteni, hosszú távon nem biztos.
2014. ápr. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs rosszul írtam a Daedalon nem erre van összekevertem elnézést de találtam Neked valamit:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__11..

2014. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi végigpróbálgatom, hátha valamelyik segít :-)


elmex aminofluoridos fogkrémem van az nem lehet jó? zselé nincs itthon sajnos.


meg máshol írtak szódabikarbónát is, de nem tudom, lehet hogy az többet árt mint használ...

esetleg arra gondoltam, hogy rágcsálok egy kis aloe verát is :-)

2014. ápr. 10. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Demalgon.
2014. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát jelentem dacára minden kipróbált házi praktikának, másnap egy foggal kevesebb lett :-(

A legjobb házi praktikának a fogrém és aloe vera növény zseléjének ínyre helyezése minősült, de igazából ezek sem segítettek, csak néhány perces enyhülést hoztak.

Szóval végül mégiscsak elmentem fogorvoshoz, és egy 60 perces foghúzás élményével gazdagabban, de egy foggal szegényebben tértem haza. Most lábadozok :-(

2014. ápr. 15. 09:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, jobbulást :( Ha menthetetlen fog volt akkor legalább nem fáj tovább, húsvétkor már jóízűen tudsz sonkát enni :)
2014. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!