Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem javul az ínyem...

Miért nem javul az ínyem fogorvosi kezelés után sem?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelt fogam 2 hónapnyi nyitott ideg csatorna után ki lett tisztítva és gyógyszeres ideiglenes töméssel be lett tömve, de olyan anyagból ami közben foszlék szét.

Amikor elmentem a dokihoz mondtam neki hogy nyomásra fáj a gyökér kezelt fogamnál a gyökéren az ínyem.

Most mér nem csak nyomásra fáj hanem magátol is és kicsit meg is van dagadva az ínyem.

Igaz előtte is volt mikor dagad de le is lappadt.

Azt mondta ha nagyon fáj akkor ki kell kaparni a tömést belőle és vissza kell hozzá menni.

Miért duzzadt az ínyem?

Lehetséges hogy ki kell húzatni a felső bal szem fogamat?



2014. ápr. 11. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet nem dolgozott precízen,vagy a gyógytömés nem volt jó.mindenképp maszek fogorvoshoz menj,vagy nem ártana a száj sebésetre menni az ínyed miatt
2014. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor tehát tesz bele másik gyógyszeres tömést ha ez nem vált be?

Nem lehet hogy azért dagadt be az ínyem mert nem kap levegőt a lyuk és nem tud hol távozni a genny , bár nem távozott még belőle semmilyen genny a számból hiába szívogattam fúrás után a dokinál.

Lehet hogy most akkar gyülemleni?

Öblögetem alkohollal a pirosas lilás felületet de úgy csípi húúúú nagyon és az ínyem nagy részét is sőt még a nyelvemet is.

Szerintetek ha kiszedem a tömést jobb lesz?

2014. ápr. 11. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt, bár már akkor be volt gyulladva és duzzadva, amikor megnyitotta. Utána a helyzet nem javult, sőt romlott, így a végén felvágta az ínyemet, ahol a gennyes duzzanat volt. Ez érzéstelenítésben történt, és egész tolerálható lett volna, ha ott véget is ér, hogy kijövök a fogdokitól, ámde tett a gyulladt sebbe egy antibiotikumos, fertőtlenítős gyógyszeres csíkot, ami benne volt egy napig, de kegyetlen rossz "íze" volt. Ezt másnap cserélte. Amikor felvágta az ínyemet, akkor tömte be ideiglenessel a fogat, majd 4 héttel később (amikorra a gyulladás elmúlt, bár egy részen még kicsit mindig duzzadt volt) betömte végleges gyökértöméssel, ami után teljesen elmúlt mindent duzzanat.


Amúgy nekem is mondott olyat, hogy ha gyökérkezelés és a fog bezárása után újra begyullad, akkor újra meg kell nyitni, de nekem kihúzni semmiképp nem akarta.

Mondjuk lehet, nálad nem ilyen súlyos a helyzet, mint nálam volt, szóval meg ne ijedj, de mielőbb (szerintem még a hétvége beköszönte előtt) menj vissza a fogdokidhoz!

2014. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos erről lecsúsztam!

Péntek késő délután vettem ki a gyógyszeres tömést de javulás semmi!

Azóta még jobban be van dagadva az arcom, és megy a duzzanat a szemem alá.

Már a legerősebb gyógyszer a fájdalom csillapító sem mulasza el a fájdalmat teljesen szinte ugyanúgy érzem.

Leghamarabb hétfőn délután tudok csak dokihoz menni.

2014. ápr. 12. 07:29
 5/5 anonim ***** válasza:

:(( Ó, sajnálom.

Szívogassad, nekem ezt a tanácsot adta még hozzá a fogdokim.

Szurkolok, hogy elmúljon mielőbb!! Jobbulást!

2014. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!