Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladás?

Fogínygyulladás?

Figyelt kérdés
Bal oldalt alul, van egy régebbi ,5 tagú hídam.Az ínyem megduzzadt,fájdalmassá vált a híd egyik tagja mellett.Szinte alig látszik a fog a megdagadt, fájdalmas íny mellett. Próbáltam hyperollal öblögetni, meg meridon fogkrémet használok.Dokihoz azért nem megyek, mert ha leveszi a hídat, egy rakás pénzbe lenne újat csináltatni.Tud valaki valami jó megoldást, doki nélkül?
2014. ápr. 13. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt tavaly, egy darabig kezelgették, kaptam Dalacint, de mindig visszajött a gyulladás, azután egy éjjel iszonyatosan fájt a fogam, megröntgenezték és be volt gyulladva a gyökérnél, koronán keresztül gyökérkezelte az orvos, utána elmúlt a fájdalom és a duzzanat.

Menj el fogorvoshoz, meg kell röntgenezni, hogy neked is a fogtól van-e, vagy csak az ínyed gyulladt be. Lehet, hogy csak a fogkövet kell leszedni íny alatt.

Mielőbb menj el a fogorvoshoz, nem fogja egyből leszedni a hidat, a házi kezelgetések nálam nem jöttek be, csak kiadtam egy csomó pénzt mindenféle ínygyulladásra való cuccokra.

2014. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy leveszi, szokták a fogat gyökérkezelni a hídon keresztül, utána betömik. Vagy parodontologus megnyitja az ínyt és kitisztítja a híd levétele nélkül is. De próbáld ki a gengigel gélt és napi 500 mg C vitamint előbb.
2014. ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire duzzadt és fájdalmas az íny a korona körül, akkor csak pénzkidobás a Gengigel gél, nekem sem jött be és kidobtam az ablakon 3.400 Ft-ot, a sok házipraktika és rengeteg pénzkiadás után végül mégiscsak fogorvos lett a vége.

Nyugodtan menj el, nem fogják egyből leszedni a hidat.

2014. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!