Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat a mandula a gyulladt...

Fájhat a mandula a gyulladt fogtól?

Figyelt kérdés
Napok óta fáj a betömött bölcsességfogam. Folyamatosan fáj, ráharapásra erősebben. Kedden megyek vele fogorvoshoz, de az előbb észrevettem, hogy a mandulám is meg van dagadva és fáj. Természetesen a torokmandulám. A kettő gondolom összefügg. De ez mit jelent most akkor? A fogam begyulladt és ráment a mandulára is? Ettől lehet bajom keddig?
2014. ápr. 13. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog közel van a mandulához, így fájhat miatta.

Begyulladhatnak a bölcsességfog körül a szövetek, így a mandula is. Nem írtad mióta fáj, és mióta van begyulladva, így nem tudhatom hogy keddig összesen mennyi idő telt el. De az biztos hogy jobb lenne a hétfő, mert akár bajod is lehet.

2014. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csütörtökön kezdett el fájni. Először két éve, tömés után fájt párszor közvetlenül, de betudtam annak, hogy érzékeny, mert meg lett bolygatva. Azóta nem fájt, most csütörtökig. Azonnal kerestem egy szájsebészt, és kértem időpontot (sima doki nem vállalja), de kedden ér rá csak, és akkor is azt mondta, akkor húzza csak ki, ha a röntgen alapján nincs gond a gyökérrel (nem öleli át az ideget, nem ferde, stb) mert ha feltáró műtét kell, akkor mást kell keresnem, a következő hetekben nem lesz ideje rá, az pedig másfél órás mutatvány. Most fél órája lesz rám, remélem simán ki lehet húzni. Úgysem fér el, szóval nem kár érte... De remélem a mandulámat nem kell majd emiatt kiszedni
2014. ápr. 13. 21:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt, hogy be van gyulladva, csak én gondolom, mert nyomásra jobban fáj, és folyamatosan fáj egyébként, nem hat rá a fájdalomcsillapító. Gondolom az azért lehet, mert gyulladt. Nem értek ehhez, szerencsére nem fájt eddig soha fogam és sosem kellett se gyökérkezelni, se húzni. mindig időben mentem, de ez a fogam nagyon nehezen bújt ki, évekig volt félig áttörve, és amikor kibújt, akkor oldalt szürkés volt. elmentem vele, de kiderült, hogy már nagyon lyukas belül, majdnem érte a gyökeret, és mondta a doki, betömi, de ha fáj majd a jövőben, húzás lesz
2014. ápr. 13. 21:33
 4/6 A kérdező kommentje:
jaj, és sajnos a hétfő nem működik, így is úgy lettem beszorítva ebédszünet helyett. ez is nagy szó
2014. ápr. 13. 21:35
 5/6 A kérdező kommentje:
ilyen ügyeletes akárkihez akit nem is ismerek és nincs röntgen meg ilyenek, el sem megyek inkább, mert ha tényleg kampós a gyökér, képes lesz vele kirántani az idegpályát vagy a csontot széttöri, aztán mehetek helyreállító műtétre. problémás irányokba állnak a bölcsességfogaim sajnos, a gyökerük ennek megfelelően gondolom szintén
2014. ápr. 13. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Rossz fog miatt átsugározhat oda is a fájdalom, áll alatti mirigyek is sokszor fájnak és duzzadtak ilyenkor, keddig öblögess és gargalizálj Phlogosollal.
2014. ápr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!