Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszábolyzó panaszok? Bővebbe...

Fogszábolyzó panaszok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma ragták fel a fogszabályzóm, igazából annyra még nem is zavar, csak a gyűrűnél. Ugyanis ha összezárom a szám egyrészt a jobb oldalon nem érnek össze a fogaim, míg a balon igen...Vagyis na, ha mondjuk ráharapok valamire.

A másik: a gyűrűknél erősen rajta maradt a ragasztó, ez le fog jönni? és mennyi idő kb? Már ezektől a gumiktók, amit tegnap a számba raktak hogy a gyűrűs fogaknál tágítsák a helyet, már ettől fájt. Most már mégjobban. Harágok, úgy érzem hogy nem a fogaimmal, hanem mintha lenne bent valamire...de legjobban ez a ragasztó zavar...Esetleg fájdalomcsillapítót lehet rá szedni?

És még egy utolsó: Úgy érzem hogy pöszén beszélek...ez megváltozik majd? vagy a fogszabályzó levételéig pösze leszek??

Bocsánat hogy ilyen hülyén fogalmaztam.:( Remélem értitek.



2014. ápr. 15. 15:50
 1/4 anonim válasza:
Fogszabályzóm van! igen, a gyűrű egy elég fájdalmas dolog :( De nyugi! Max. két hét és teljesen megszokod (valakinek elég 3 nap), nekem 1 hét volt. A ragasztó egy idő után lekopik, már nem emlékszem mennyi idő, de nekem augusztusban rakták fel és mostmár nincsen :D A fájdalomcsillapító hülyeség! Nekem viaszt adtak, hogy rakjam rá oda ahol nagyon dörzsöl, és ez tényleg bevált :) A böszén beszélésre nem tudok mit mondani....nekem nem voltak/vannak ilyen problémáim. :)
2014. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én az első pár napban nem tudtam összezárni a szám, mert a felső fogsoromat "beljebb vitte" a fogszabályzó. Öt napig csak pudingot és joghurtot tudtam enni. Nekem az egész ragasztva van, nem kaptam gyűrűt. A beszédhibáról csak annyi, hogy néha sípol az f betűm:D.
2014. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Nekem nem gyűrűs, viszont raktak fel harapásemelőt én az miatt nem tudtam enni, mert nem értek össze a fogaim. De ahogy mozogtak a fogaim, már összeérnek.

Én eleinte szedtem fájdalomcsillapítót. Viszont nem viaszoztam, egy idő után megszoktam.

2014. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is van fogszabályzóm..nekem kb 5 napig fájt miután felrakták, kellemetlen volt és alig bírtam enni, de utána teljesen megszoktam. A ragasztó elég sokára kopott le nekem én is izgultam hogy rajta fog maradni de késöbb lejött. Az elején lehet, hogy kicsit pösze leszel, de utána megszokod és normálisan fogsz tudni beszélni ;)
2014. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!