Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet csinálni egy gyökérk...

Mit lehet csinálni egy gyökérkezelt foggal?

Figyelt kérdés
Van egy fogam amit 1-2 éve gyökérkezeltek. Egy darabig semmi baj nem volt vele, de mostanában iszonyúan fáj... félek vele visszamenni a fogorvoshoz, mert nem akarom, hogy ki kelljen húzni, mert mellette már ki lett húzva egy fogam és hogy néz már ki h kettő is hiányzik egymás mellett... szóval erre most mi a megoldás? Esetleg korona? vagy ilyesmi?

2014. ápr. 25. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vissza kell menned....a koronát is neki kell megcsinálnia.
2014. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül kb egy korona? Mert ha jól tudom ezt nem fedezi a TB
2014. ápr. 25. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Én fogászati asszisztens vagyok. Ez nem így van, hogy korona kell rá, mivel valószínűleg a gyökértöméssel van baj. Nem feltétlenül húzás a vége, lehet azt újra gyökérkezelni. Mindenképp vissza kell menned és biztosan készítenek majd röntgent, hogy megnézzék pontosan mi a probléma. Ha sokáig húzod tényleg elképzelhető, hogy húzás lesz a vége.
2014. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj vissza, lehet, hogy újra gyökérkezelni kell, ha még időben mész, akkor nem biztos, hogy kihúzza.
2014. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg és ne is gondolj mindjárt a legrosszabb verzióra! Elmondom, én hogy jártam. Jó 10 éve gyökérkezelték egy fogamat, ami időnként azt játszotta, hogy harapásra kicsit érzékeny volt, néha egyszerűen éreztem, hogy van fogam. Ez úgy pár havonta jelentkezett, aztán hosszú ideig megint semmi. Én balga, nem gondoltam semmi rosszra. Aztán 10 év elteltével egyszer csak megőrült a fogam, olyan iszonyúan megfájdult, hogy csillagokat láttam. Bejelentkeztem fogorvoshoz, (egy másikhoz) ahol a röntgen során kiderült, hogy a gyökérkezelt fogam gyökerénél hatalmas tályog van. Felnyitotta a fogamat, újra gyökérkezelte, akkor derült ki, hogy évekig egy gennyes gócot hordtam az arcüregemben. Ugyanis az előző doki amikor gyökérkezelt, nem röntgenezett meg, így azt sem vehette észre, hogy a gyökércsatornám elvékonyodik, majd ismét kitágul. Viszont csak az elvékonyodásig pucolta ki, alatta meg ott pangott benne az ideg és termelte a bacit. Konkrétan az amalgám gyökértömésem felfolyósodott, annyira kikezdte a gyulladás. Szépen gyökérkezelték a fogamat újra, kitisztították, lézerrel sterilizálták, Letömték. Ennek most már harmadik éve és a fogam problémamentesen működik, a korábbi nyomásérzékenység is megszűnt. :) Szóval annyi a titok, hogy jó fogorvost kell választani, aki alaposan és korszerű eszközökkel dolgozik. Nagyon könnyen elképzelhető, hogy a gyökérkezelés nem volt elég alapos a te esetedben sem. De megeshet az is, hogy feltétlenül muszáj kihúzni a fogat. Ezt minden valamire való fogorvos csak a legvégső esetben teszi meg, főleg ilyen technológia mellett, ami ma rendelkezésre áll. De ha meg is kell tenni, nincs mitől félned. Fájni nem fog, ugyanakkor olyan profi pótlásokat csinálnak ma már, hogy ember meg nem mondja, hogy a fogaid közt egy kakukktojás rejtőzik. :)
2014. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: azt elfelejtettem mondani, hogy a TB alapú fogászati ellátást felejtsd el, mert egy kalap lócitrom. Gyalázat, de ez van. Magánrendelőt keress, ha megteheted. És lehetőleg Pesten nézz körül, a vidéki fogorvosok semmire sem jók. Sem felkészültségben, sem felszereltségben, sem hozzáállásban. Tapasztalat...
2014. ápr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!