Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen esetben milyen fogpótlás...

Ilyen esetben milyen fogpótlási lehetőség adódik? Képpel illusztrálva.

Figyelt kérdés

Jó ráharaptam valamire, és letört a fogam. Elég szépen. Alig látszik valami belőle. Gyökér kezelt fog volt, amiből a tömés ki esett, de nem most. Nem is foglalkoztam vele, mert nem fájt, meg nem is látszódott, de 2x is begyulladt. Akkor sejtettem, hogy húzás lesz a vége, ezért nem is siettem el a fogorvost. Elvoltam. Ínyem felső részénél, kb. a gyökér csúcsnál, ha megnyomom az ínyemet, akkor olyan furcsa érzést érzek, mintha lenne ott valami. Semmi csomót, duzzanatatot nem érzek, csak érzem, hogy valami van ott, érzékeny. Jobb csuklóm fáj, be is van dagadva, meg néha fájnak az izületeim, de csak egy pillanatra. Főleg az ujjaim szoktak, meg néha jöttek ki rajtam csalánfoltok meg ilyenek, de az orvosok nem mondták rá semmit sem. Vérképem rendben volt. Bőrgyógyász, adott rá kenceficét, az általános doki meg gyulladás csökkentőt a csuklómra. Mindkét doktornak mondtam a fogam, de ők legyintettek rá. Gyulladás után kezdtek szépen lassan jelentkezni a tünetek. Ezt a fogamat kb. úgy 12 éve gyökérkezelték. Igaz, hogy a gyökérkezelt fogra raknak koronát, mert idővel elgyengül, és eltörik? Mivel már nem él, és lassan veszít a keménységéből? Erre nem csinálnak ilyent. Íme a fogam:

[link]

Sárgával festett fogak egészségesek, piros az aminek mennie kell, és a párja is gyökérkezelt. Remélem a foghúzással a tüneteim is el elmúlnak, mert rengeteg tünet passzol a foggóc tüneteire.


2014. máj. 1. 16:13
 1/1 anonim válasza:
A fogorvos jobban tudja.
2014. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!