Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemsokára fogorvoshoz megyek,...

Nemsokára fogorvoshoz megyek, de halálosan félek az injekciótól. Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés
Előző fogorvosom valami kegyetlenül adta be az injekciót, eszméletlenül tudott fájni.Ráadásul még a kezelés se mindig jól csinálta.Miatta nagyon félek az injekciótól.Már vagy 10-et kaptam az ínyembe, de félek.Hátul fáj a fogam, ahol különösen fájdalmas az injekció.Hogyan győzzem le a félelmemet?

2014. máj. 11. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy az injekció jó, mert abban van az érzéstelenítő, amitől nem fog fájni a kezelés.
2014. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a fogorvost előtte, hogy vagy lidokain spray-vel fújjon le, vagy az injekciót először csak kicsit szúrja be, és ha az már hat, akkor teljesen. Egyébként a legtöbb NORMÁLIS fogorvos kérés nélkül is így csinálja.


Egyébként pont nem, nem hátul fájdalmas, hanem szemfognál.

2014. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Igen tudom hogy a szemfognál se túl kellemes (oda is kaptam), de amikor itt kaptam hátul akkor nem az ínyembe adta, hanem az arcfalamba vagy minek nevezik

2014. máj. 11. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Számomra egyszerűen felfoghatatlan miért rettegnek egyesek egy nyüves kis injekciótól. Rossz lehet, de nem értem. Az injekciót max az első pár másodpercben érzed, kétlem, hogy ez rosszabb volna, mint a fogfájás. Egyébként a legtöbb fogorvos ma már úgy kezdi, hogy vagy ízesített zselével, vagy spray-vel érzésteleníti az érintett területet és csak utána adja a szurit. Na meg az is sokat segít, ha nem TB alapú henteshez mész, hanem maszek fogorvoshoz.
2014. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél be nyugtatót
2014. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem maszek doki adta be úgy az injekciót, hogy idegbe ment és kicsordult a könnyem is! Máig összeszorul a gyomrom attól az emléktől, másnap is fájt, de akkor felért egy szüléssel. Viszont az sztk-sok közt is van olyan, aki nagyon jól be tudja adni, hogy egyáltalán nem fáj. Sajnos abszolút orvos függő a dolog. Keresni kell egy olyan dokit, aki nem béna és onnantól nem kell félni semmitől.
2014. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy minden maszek doki csúcs. De a TB az garantáltan szar. Jó fogorvosért pedig Pestre kell menni, a vidékiek sapka szart se érnek.
2014. máj. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!