Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után szájzár?

Bölcsességfog műtét után szájzár?

Figyelt kérdés
3 napja műtötték ki az alsó bölcsességfogam. Mondta az orvos, hogy előfordulhat szájzár, de azért próbáljam mozgatni a számat, de itt jön a gond. Ha mozgatom, edzem az állkapcsom, akkor érzem, hogy a friss seb helyén vmi nem stimmel. Valami fanyar vagy kellemetlen ízt érzek a számban és félek, ha nagyon tátogok, akkor felszakad a varrat. A "fogmosás" is kész kín, mert alig tudok beérni fogkefével, de ahol tudom, ott megmosom, viszont akkor is még egy kis vér jön a számból, pedig a friss varrat oldalán alig, szinte nem is mosom, mert nem férek hozzá. Valakinek hasonló tapasztalat, esetleg tanács?

2014. ápr. 18. 10:36
 1/6 anonim válasza:

A szájzár annyit jelent, hogy amikor a fogadat kivésték a helyéről, az bántotta a főideget és begörcsölt. Ha nagyon zavar, menj vissza a körzeti fogorvosodhoz és kérj rá görcsoldót. Az sokat segít, ha mozgatod a szádat, mivel oldja a görcsöt. Ne aggódj, nem fog kiszakadni a varrat! Az, hogy kellemetlen íz van a szádban és fáj fogatmosni azt jelenti, hogy az elején nem tisztítottad ki rendesen az ételmaradékokat és begyulladt. Vegyél be valamilyen gyulladáscsökkentőt, az általában görcsoldó is és csökkenti a fájdalmat is. Azt nem tudom, hogy segítene-e vagy szabad-e pl. szájvizet használni, de érdemes megkérdezni, ha az orvosodtól specifikus gyógyszert kérnél.

Egyébként nekem is ez volt, 1 hét tömény fájdalom, mert érzékeny vagyok az idegekre a számban, csak feküdve tudtam elviselni a fájdalmat, 1 ujjnyira tudtam kinyitni a számat és már az is kínzásnak számított. Jég a fájdalomra nem használ, de nekem sokat segített, hogy szinte folyamatosan öblögettem hideg vízzel, ez a fájdalmat is csökkentette. Plusz csak pépeket tudtam megenni, mivel rágni elképzelhetetlen volt. Sok-sok barackkonzervet ajánlok, és még a húsokat is ledarálni, pépesíteni. Fogat mosni egyébként egyáltalán nem tudtam és a gyulladás miatt a varratszedés is 2 héttel később volt, és kegyetlenül fájt, de utána szépen begyógyul gyorsan. Ha neked is fáj mindenképp menj vissza az orvoshoz, és követeld ki tőle a görcsoldót meg a gyulladáscsökkentőt, mert nem szeretik kiadni vmiért...

Ne éld át,amit nekem kellett! Akkor 1 hónapig szenvedni fogsz vele.

2014. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kaptál valami antibiotikumot?
2014. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza dokidhoz megnézetni,minden rendben van-e
2014. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem kaptam semmit sajnos. Annyit mondott, hogy szájzár előfordulhat, kamillás öblögetés, pépes étel/folyékony kaja bevitel. Mondta, hogy edzem a számat és mozgassam, amit én próbálok is, de nagy kínszenvedéssel. 6 nap múlva pedig varratszedés elvileg, de ha nem múlik el, akkor egyszerűen nem tudom, hogyan fogják kiszedni a varratokat.
2014. ápr. 18. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

érdekelne, hogy azóta mi lett, mennyi ideig volt szájzárad.

Nekem tegnap műtötték ki a jobb alsó-felsőt és ugyanebben a gondban vagyok. Nincs begyulladva, a varratok tiszták, kis falatkákra vágva tudok enni pl. kenyeret. De a számat nem tudom kinyitni rendesen és félek hogy akkor hogy szednek varratot. Neked hogy lett végül?

2014. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meddig tartott nektek?
2020. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!