Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi fog velem történni a...

Mi fog velem történni a fogorvos vizsgálatok, kezelésen, most fogok életembe először menni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ciki nem ciki életembe nem voltam fogorvosnál, pedig már 30 éves vagyok. Most sincs semmi panaszom, csak szerintem nagyon fogköves a fogam, meg lehet már egy két kisebb szuvas fog.

Milyen egy fogászati kezelés, tényleg olyan fájdalmas, ahogy azt leírják az emberek, tényleg annyira félni kell tőle?


2014. máj. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
fél évente járok, önként...még élek ;)
2014. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer már megírtam neked, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban. Bemész, elmondod miért jöttél (ellenőrzés miatt vagy itt, de lehet egy-két szuvas fogad is van). Leültet az orvos a székbe, belekukkant a szádba. Egy szondával megkocogtatja a fogak felszínét, hogy az csak elszíneződés, vagy fogszuvasodás. A fogkő eltávolítását fogod érezni, de nem fájdalmas egyáltalán, picikét kellemetlen érzés. Ha a fogadat tömni kell, kapsz érzéstelenítőt, ez annyira fáj, mint a többi injekció, bár egyesek rosszabbnak értik,tekintve, hogy mégiscsak egy fenemód intim helyen, az ember szájában turiznak. A fogorvos megválasztása olyan fontos, mint a nőgyógyászé, és az első benyomás fogja eldönteni, hogy fogsz e félni tőle, vagy sem. Ezért fontos, hogy olyanhoz menj, akiről jókat hallottál. Mellékesen jegyzem meg, hogy aki 30 évesen jut el odáig, hogy meglátogassa a fogdokit, annak minden bizonnyal lesz mit kreálni a szájában, amelyek között vannak fájdalmas beavatkozások is. De ilyenkor sem az orvostól kell félni, hanem levonni azt a ganulságot, hogy jó szájhigiéniával és rendszeres (félévente) ellenőrzéssel mindez elkerülhető!
2014. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Mellékesen jegyzem meg, hogy aki 30 évesen jut el odáig, hogy meglátogassa a fogdokit, annak minden bizonnyal lesz mit kreálni a szájában, amelyek között vannak fájdalmas beavatkozások is."


Szerintem épp hogy semmi nem lesz, max fogkőeltávolítás, ugyanis ha valóban még nem volt panaszod, akkor valószínűleg olyan dentin állománnyal rendelkezel, ami miatt szuvasodnak a fogaid. Esetleg csak egy két felületi szuvasodás lehet, aminek a tömése nem nagyon fáj. Nagyon szerencsés vagy :)

2014. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

* ami miatt NEM szuvasodnak a fogaid


(bocsi)

2014. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!