Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes 7-es foggal "szenvedni...

Érdemes 7-es foggal "szenvedni" vagy jobban megéri kihúzatni? Mennyire hiányzik az onnan?

Figyelt kérdés

Valószínűleg gyökérkezelés kéne neki. Vidéken lakom, az ingyenes fogorvos borzasztóan dolgozik, aki jól dolgozik az meg fizetős. Így pénzben sem mindegy, hogy csak húz, vagy sokat foglalkozik vele.

Minden fogam megvan, eddig egyet húztak, egy bölcsesség fogat, az nem hiányzik, de nem tudom, zavarna-e ha egy 7-es nincs ott.


2014. máj. 20. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kihúzatod és azonnal nem csináltatsz pótlást, igen hamar elkezd az ínyed, az állkapocs csontod deformálódni, sorvadni. Szóval anyagilag is jobban jársz, ha fogmegtartó kezelést választasz.
2014. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bukor Peti válasza:
szerintem ne húzasd ki. inkább kezeltesd.
2014. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ügyes, jól felszerelt orvos nem vacakol sokat, 2 alkalommal megoldja. A 7-es fog a rágás szempontjából fontos, hiszen csak a 6-os van előtte igazi nagyőrlőként és a rágáshoz azért 2 nagyőrlő kell egymás után. Ráadásul, ha vele szemben van fog, akkor annak a felületi tisztulásához is jó ha van szemben rágófog.
2014. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3 db 7-es kint van, most jön a 4. Hiányozni, nem hiányzik, de ha megtarthattam volna, inkább az mellett döntöttem volna.
2014. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És létezik, hogy azért fáj az egész jobb arcom, mert nem jó ott a 7-es fog? A jobb felső 8-as lett kihúzva még januárban (az az egy bölcsesség fogam volt), és azta ugyanott fáj.
2014. máj. 20. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!