Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kérjek másodvéleményt? (Érzéke...

Kérjek másodvéleményt? (Érzékeny fog)

Figyelt kérdés

Múlt héten ráharapás közben fájdalmat éreztem az egyik hátsó fogamnál. A fájdalom elmúlt, de észrevettem, hogy hideg vízre (mostanában eléggé lehűlt a hőmérséklet a házban ezért minden üveges vizünk jéghideg)elég érzékennyé vált az a környék. Megnéztem tükörrel amennyire tudtam, a repedésekben fekete részeket látok.


Elmentem a SOTE fogászatára, mert ajánlották többen is. Megvizsgáltak, fújtak rá levegőt, meg hideget (érdekes mód alig éreztem vmit), és azt mondták egészségesek a fogaim, ami van az csak elszíneződés. Kicsit kételkedek, mert még mindig azon stresszelek, hogy van ott valami baj. Lehet, hogy az ínyem sérült meg és tényleg nincs ott semmi? Érdemes másodvéleményt kérnem?



2014. máj. 21. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes!

Egy fog ok nélkül nem kezd el érzékeny lenni. Esetleg érdemes lenne gyorsan megröntgeneztetni és azzal beállítani a fogorvoshoz, így ő is többet fog tudni. Sokszor egy felszíni kisebb eltérés a mélyben nagyobb problémákat rejt.

2014. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezték akarok e röntgent biztonság kedvéért mondtam, hogy igen, de csak júliusra kaptam időpontot.
2014. máj. 21. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Másutt is lehet csináltatni rtg-t

(ahol fizetni kell érte)

2014. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a fog már tömve van?
2014. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, ez nincs tömve.
2014. máj. 24. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el előbb máshova röntgent csináltatni. Július még messze van, pláne hogy csak akkorra lesz meg a röntgen és utána még időpont után is várakozhatsz.

A röntgenen aztán te magad is láthatod, hogy van-e eltérés a fog anyagában és vagy megnyugodhatsz, vagy azonnal fogorvoshoz rohansz.

Ilyeneket keresgélj, a legtöbb helyen be van jelölve a fotón a hiba:

[link]

2014. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor keresek olyan helyet ahol készítenek röntgent, (kerületi fogászaton TB alatt csinálnak ilyet?)úgy se csináltak még ilyet rajtam soha, legalább megtudom milyen állapotban van a többi.

Minden esetre másodvéleményt is kérek, csütörtökön megyek egy másik dokihoz.

2014. máj. 25. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ha csinálnak is ilyet ingyenesen, nem biztos, hogy jó minőségű lesz...akkor pedig nem sokra mész vele. Én a héten voltam a VIP Dental CBCT fogászati röngten centrumban és ott külön odafigyelnek arra, hogy jó képet csináljanak és visszahívnak rögtön, ha épp nem megfelelő. 3500 Ft, szerintem ennyit megér :)
2014. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak, hogy megírjam mi lett, meg lett a röntgen, de az elemzéséhez külön időpontot kaptam, az is megvolt, hát bizony lyukas, úgyhogy megérte a másodvélemény. Szerencsére nem vészes, de van pár amit tömni kell picik, úgy tűnik már ezt megérezte a fogam. Azt nem értette a doki, hogy mondhatták erre, hogy minden oké, de az én részemről lényeg, hogy megoldja valaki.
2014. jún. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!