Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Páratlan lyukas bölcsességfoga...

Páratlan lyukas bölcsességfogat érdemes tömni?

Figyelt kérdés

Jobb alsó bölcsességfogam eltávolították kb 1 hónapja,már másnap nem fáj a seb.Most a felső párja középen lyukas.Szájsebészeten azt mondták hogy mihamarabb tömessem be nehogy fájjon és húzás legyen a vége.Fogorvosom viszont kijelentette hogy egyértelműen ki kell húzni minden érv mellette szól:nincs alul párja,rágásra így nem használható,az előtte lévő fog ugye rágófog és az folyamatos mozgásban van ezért a tömést kilökheti,megintcsak a mozgás következtében a sok lepedék a 2 fog közé szorulhat amit nem tudok kitakarítani fogkefével így veszélyeztetem az egészséges rágófogam.

Szerintem is ki kellene húzni,de nem tudom hogyan döntsek,kinek higgyek?Később esetleg ha szükségem lenne rá ugye tömött fogra hidak vagy ilyeneket ugye nem tesznek?Válaszokat nagyon köszönöm!


2010. jan. 7. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tömetném, hanem kihúzatnám.
2010. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy szükséged lenne a bölcsességfogadra, én is kihúzatnám. Ha olyan helyzetben lennél, hogy még csak most nőne, akkor pláne, mert elnyomhatja az egész fogsorodat. Sztem ha alul nincs, akkor fölül se érdemes meghagyni. Csak a gond lesz vele.

(19 leszek, és már csak 1 bölcsességfogam van. :))

2010. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszotokat! 22 vagyok a bal alsóm is kihúzták már azt kb 1 éve.

Akkor húzni fognak megint jajj de jó :D :(((

2010. jan. 7. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!