Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után valóban...

Gyökérkezelés után valóban pici az esélye annak, hogy megmarad a fog? Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés

Egy hátsó fogam néhány éve betömte egy fogorvos egy kisebb lyuk miatt, egy ideje viszont elviselhetetlenül fájt, így tegnap elmentem egy másik fogorvoshoz. Azt mondta, a tömést csak úgy nem lehe cserélgetni, gyökérkezelni kellene és úgy tömni. Megijedtem kissé, mert anyukámnak több fogát is ki kellett húzni anno gyökérkezelés után, de mégis belementem, hátha megmarad.

A doki szerint egyébként általában megmaradnak a gyökérkezelés után a fogak, és mivel 72 évesen már elég rég praktizál és tényleg jó fogorvos, csak van tapasztalata.

Szerintetel? Ki volt már ilyen helyzetben?

Köszönöm!



2014. jún. 13. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
a gyökérkezelés épp azért kell hogy megmaradjon és ne kelljen kihuzni.
2014. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két gyökérkezelt fogam van.

Az elsőt 16 éve csinálták, a másodikat 12 éve. Semmi gond nincs velük.

2014. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, viszont kockazatkent minden fogorvos elmondja, hogy nem 100%, hogy a fog ettol megmarad, es az ismeroseim kozott eleg vegyes, van, akinek megmaradt, de soknak ki kellett huzni utana.
2014. jún. 13. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelés után megmarad fog.

Annyiban igaz, amit írtál, hogy évekkel később kevésbé lesz strapabíró. De ez hosszú évek után jelentkezhet.

Nekem egy gyökér kezelt fogamból letörött egy darab, kipótolták, aztán sajnos megint széttört, és ki kellett húzni, de ez kb. 15 év után történt, és a pótlással is még 2-3 évet kibírt.

Többi gyökér kezelt fogammal még nem volt probléma. Lekopogom :)

2014. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Egyebkent meddig fajdogal utana? Mert most a falat tudnam kaparni, annyira faj, plusz a gyogyszeres tomesnek nevezett vattapamacska is kiesett, ami nem gond, mert szelloznie kell, csak baromira szaggat. :|

2014. jún. 13. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Semennyire nem kéne fájnia már, ha kiszedte az idegeket.

Illetve nekem is szokta mondani, hogy fájogathat, de az szerintem nem az a kategória, hogy szaggat. Esetleg hívd fel, vagy menj vissza, amint tudsz.

2014. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy fajdogalhat, mert ilyenkor a fogat korulvevo szovetek is fajhatnak, de ez azert durva. Holnap tudom felhivni mar csak, remelem, nem huzza ki rogton.
2014. jún. 13. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a gond?

Attól félsz, hogy a gyökérkezelés után elveszítheted a fogadat. De akkor mi más megoldás maradt? A húzás. Na attól 100%, hogy elveszíted.

2014. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ki kellett huzni, mert lett egy gennygoc a gyokeren :(
2014. jún. 14. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos olyankor csak a húzás marad. De örülj neki, hogy csak a hátsó fogad. Persze az sem kellemes, de legalább nem látszik!
2014. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!