Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz szájszag reggelente és...

Rossz szájszag reggelente és néha napközben is mit tehetek?

Figyelt kérdés
Eléggé kellemetlen a szájszagom reggelente és néha-néha napközben is, kipróbáltam elég sok fogkrémet és szájvizet jelenleg corsydol szájvizet használok de ez sem az igazi. Úgy vettem észre hogy este amikor fogatmosok a nyelvkaparós fogkefével alaposan átdörzsölöm a nyelvem és ha nagyon hátulra is lenyúlok néha felkröhécselek egy-két kis darabkát (ilyen pici szerintem kajadarabka lehet) ami nagyon büdi és ilyen szaga van a számnak is csak nem annyira erőteljes a szaga. Presze reggelente is szoktam fogatmosni mert annyira rossz a szájszagom hogy felkelés után ez az első dolgom. Voltam orvosnál adott gyógyszert ami a gyomorszájat összehúzza vagy mi de az sem volt az igazi, azt mondta tükrözzük meg a gyomrom bár hozzátette hogy valószínűleg nem ott van a gond én meg nem mentem el megtükröztetni.A gyomrom nem szokott fájni szerintem a torkomnál lehet a gond de nem tudom biztosan, fogorvos azt mondta hogy nem fog probléma. Így hát fogalmam sincs hogy mi lenne az ami megszüntetné ezt a kellemetlen szájszagot, esetleg valami ötletek? Válaszokat előre is köszönöm.
2010. jan. 4. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
ez jöhet a gyomorból is, érdemes kivizsgáltatni... addig meg rágózz
2010. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

igyál sok vizet.

reggel mindenkinek büdös a lehelete.

2010. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót egy belgyógyászati kivizsgálásra, apámnak gyomorfekély okozta (elég fiatalon).
2010. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keress egy gastroenterológust (belgyógyász, aki az emésztőrendszerrel foglalkozik).

Lehet, hogy nyelőcsőtágulatod van és tasakot képez. Ott megreked az étel és elkezd bomlani. Van, hogy visszaköhögöd belőle az ételt, mint azt leírtad. Én erre tippelek, de lehet, hogy más.

Menj orvoshoz.

2010. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
jó büdi lehet, nekem a fogam közt marad a kaja, olyan a szaga mint a rohadó virágnak a vázában
2010. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Curasept ADS 220.Próbáld ki,nekem sem corsodyl,cserszömörcés...ilyen-olyan szájöblítő sem segített.Ez igen!

Nem vényköteles,kb.2000-2200 ft.körül van.

2010. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az a darabka, a mandulán lerakódott "mandulakő" , valószínű ,hogy az okozza, öblögess gyakran sós vízzel , rágózz , tisztítsd a nyelved és ha tudod valami hosszúval pl fogkepe , kapard le a mandulakövet
2016. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!