Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az a "csapos" -fog? Hogyan...

Mi az a "csapos" -fog? Hogyan csinálják, fájdalmas?

Figyelt kérdés
Most készülök fogorvoshoz. Nagyon levan törve a fogam, így valószínű, hogy szájsebészet lesz belőle. Az egyik ismerősöm azt mondta szerinte csaposfoggal fogják pótolni. De nem tudom az mi? A csontba fúrják fel állítólag. - ez igaz???
2010. jan. 5. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy csapos fogam.Lecsiszolják a fogat az ínyíg,belefúrnak a gyökerébe,egy fém csapot tesznek bele,amire felépítik a fogat.Nekem pár évvel ezelőtt csinálták,nem volt annyira vészes.Szerintem nem kell félned,bár a fogorvos az egyik legkellemetlenebb dolog a világon.
2010. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Harmoka ***** válasza:
100%
Úgy csinálja az orvos, ahogy az előttem szóló írta. Nem vészes nekem is volt, kb 20 évig tartott, utána újat csináltak. Ha jó az orvosod 8ismered) akkor nem kell tőle tartani.
2010. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából most megyek először ehez a dokihoz. Nagyon stresszelek már. Amúgy is félek a fogorvostól ha csak kis dologról van szó akkoris, most meg pláne.

2010. jan. 5. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok, van egy fémcsapos koronám. Így készül ahogy az első mondja, aztán elkészül a korona, amit rátesznek a fém csapra. Egy picit fájt még egy-két napig, mert szokatlan az ínyednek és feszíti, de hamar elmúlik és utána észre sem veszed a különbséget :) Megéri a pici fájdalom :)
2010. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek a fogi-dokihoz! Eyg kicsit megnyugtattatok! Remélem minden rendben lesz!
2010. jan. 11. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!