Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek a fogfúrástól?

Figyelt kérdés
Aug. 25-én megyek, előbbre nem tudott adni az orvos, és már egy hete ezen görcsölök, hogy mennyire fog fájni. Van 2 lyukas fogam alul, és egy felül, de lehet hogy van még olyan, amit nem látok. Maszek dokihoz megyek, a nővérem is hozzá járt, azt mondta, hogy addig fúr érzéstelenítés nélkül, amíg tudja hogy nem fáj, és ha mélyebb a lyuk, akkor ad injekciót, hogy ne fájjon. És elvileg 5 percenként kérdezget, hogy jól van-e, meg folyton azt mondogatja, hogy nem fog fájni, de én már a fúró hangjától is elájulok:( Ráadásul nem tudom túl nagyra nyitni a számat, csak négy ujjam fér be, és akkor elvileg szájterpeszt rak be. És egyszer már fúrták SZTK-ban a fogam, adtak injekciót, de rohadtul fájt:( mondjuk az nagy lyuk volt, ezek meg kicsik. Most éjszaka meg rosszat álmodtam, egy idős néni volt az orvos, és azt mondta hogy 7 lyukas fogam van, meg ősrégi eszközei voltak:( Tudom hogy ez hülyeség, meg ha nem megyek el, akkor később nagyon fog fájni, de tényleg nagyon félek, és egész nyáron ezen fogok parázni. Nővérem mondta, hogy neki egyszer se fájt, pedig sok lyukas foga volt. Mire gondoljak, hogy ne féljek? Segítsetek! 16/L

2014. júl. 3. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem tömték pár fogamat, bár nem egyszerre


én sosem kértem injekciós érzéstelenítőt, csak vmit ráfújt mindig attól féltem hogy jobban fog fájni mint maga a fúrás:D


szerintem túlélhető, néha kb. 2-3-szor volt egy kicsit élesebb fájdalom de hát túléltem, nem volt trauma meg semmi :D


kedvesnek is tűnik a doki akihez mész, ne parázz


gondolj arra, hogy ha most nem tömi be akkor nagyon fog fájni később a fogad, és talán foghúzás lenne belőle! az meg még rosszabb


csak nyugi, millió ember túlélte már a fogtömést, soknak pedig biztos nem volt normális orvosa :)

2014. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) De nem lesznek sokkal nagyobbak a lyukak, ugye?
2014. júl. 3. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elmenni másik fogorvoshoz? Augusztus 25 nagyon messze van még. Biztosan nem csak egy fogorvos van a városban, másik fogadna előbb is. Lehet, hogy szabadság meg miegymás közbejön sok orvosnál, de akkor is kizárt, hogy egy másik ne tudna 25-e előtt fogadni.

Nemrég jöttem haza SZTK fogászatról. Érzéstelenítés nélkül egyszerre tömtek két fogat. Kicsit kellemetlen volt, de simán túl lehet élni. A fúrást néha enyhén éreztem, de egyszer sem kellett szólnom, hogy ez most már sok, érzéstelenítőt kérek.

Tényleg keress másik fogorvost. Nem éri meg végigizgulni egy nyarat két fog miatt. Valaki mondjuk fogad két hét múlva, így legkésőbb július végére elfelejtheted az egészet.

2014. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nekem olyan orvos kell, akit vagy én, vagy egy ismerősöm ismer és jók róla a vélemények. Az SZTK-ban meg nem bízom.
2014. júl. 4. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont kénytelen leszel rettegni még két hónapig. Én váltogatom kihez megyek, neten keresgélek és legtöbbször találok olyat akiről itt-ott vannak vélemények, a weboldalán pedig képek a munkájáról. Ha tetszik ami csinál és mások is jó véleménnyel vannak, akkor pedig egyeztetek időpontot. Sosem kellett 2-3 hétnél többet várnom. Érdekes módon ém meg majdnem azon a véleményen vagyok, amit ismerős ajánl, az jó nem lehet. Nem tudom miért.
2014. júl. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugi van. :)

Ha ennyire partnernek tűnik a doki, akkor jelezd neki az elején, hogy parázol. Ekkor, ha tényleg normális, jobban fog figyelni rád és kíméletes lesz. Ezzel pl. nyugtathatod magad.


És bár tudom, hogy ezzel nem segítek, mert senki nem tud helyetted nem félni, de tényleg nehogy elszúrd már ezzel a parával az egész nyaradat! Próbáld pozitív módon megközelíteni a dolgot, hogy minden rendben lesz és amikor parázol, a dolog előnyeit előtérbe helyezni, hogy milyen király lesz, amikor már rendben lesznek a fogaid :)


Nem akarom azt mondani, hogy ha túl leszel rajta, nem is fogod érteni, mit görcsöltél ezen ennyit, mert tökre megértelek, de hidd el, hogy ha normális a doki, akkor tényleg nem lesz az egész feleolyan rossz sem, mint amennyire félsz tőle. Szóval csak pozitívan!!

Szurkolok nagyon :)

2014. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Egyébként már egyre kevesebbet gondolok rá, és szombaton megyünk nyaralni, szóval most csak erre koncentrálok:)
2014. júl. 10. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, túlélted? :)
2014. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!