Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek hogy ne féljek...

Mit tegyek hogy ne féljek annyira a fogorvostól?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz tapasztalataim vannak, mindig fájt amikor fúrták, tömték, percekig vérzett az ínyem injekció után, szédültem, hányingerem volt. Ez ugyan régebben volt már, de még mindig nagyon félek, hogy megint ez lenne.
2009. ápr. 1. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is most parázok, mert holnap megyek, de én arra gondolok, hogy pár nap és el is felejtem már... söt.. pár ora és a fájdalom teljesen elmulik. tessék megnyugodni, fogorvosi székbe még senki nem halt meg, legalábbis a kezelés miatt nem :) szoritok neked :) teis nekem!! :D Együtt érzek...
2009. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A rossz emlékek nehezen múlnak.

A mai fúrók, már nem olyanok, mert a fordulatszám többszöröse a réginek, és az érzéstelenítőből is van jobb, mint a Lidocain+Tonogen.

2009. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ragaszkodj az érzéstelenítő injekcióhoz már fúrás esetén is, és várj ki elegendő időt, hogy kifejlődjön a hatás. Az én tippem: ha a fogorvos nem akar adni érzéstelenítőt, aléált hangon, lehetőleg sápadt arccal füllentsd azt, hogy alacsony vérnyomású és ájulós vagy, és sajnos volt már rá példa, hogy orvosnál elájultál.

Nekem ugyan a számba nem nyúl semmilyen szerszámmal, amíg be nem injekciózott.

2009. ápr. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az altatásost.De szerintem 1 fogért nem érdemes ekkora pénzt kifizetni!
2009. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem egy fogamat csinálnák majd, hanem szinte mindet. Nagyon be vagyok tojva, még mindig nem merek elmenni pedig már rágni sem tudok. Altatásos nagyon drága, nekem csak sztk-s fogorvosra futja.
2009. ápr. 2. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Szedd össze magad, és gondolj arra, mennyi egészségügyi problémád én pokoli fogfájásod származik abból, ha nem mész el dokihoz. ezenkívül meg ha sokáig halogatod, ki kell húzni a fogad, és fogatlan leszel. nem túl jó dolog.

ezenkívül meg gondolom nagylány/nagyfiú vagy már, nem szabad fosnod a fogorvostól. lesznek ennél sokkal keményebb menetek is az életedben, mint egy fogászati kezelés, ami mellesleg ha elegendő érzéstelenítőt adnak nem, vagy alig fáj. ez tanúsíthatom, ugyanis nekem egy régi tömött fogamat kellett újratömni, és akkora mély lyukat fúrtak, mint a Mariana-árok. és képzeld, nem éreztem semmit, inkább untam.

ne légy beszari!

2009. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tudsz tenni ez ellen, tapasztalat. én is nagyon fostam a fogorvostól, aztán az egyik fogam annyira fájt, hogy nagyon és muszáj voltam elmenni, abban az állapotban voltam, hogy nem érdekel csináljon vele akármit csak legyen vége, ezt ne várd meg! amúgy tök rendes volt a doki és amikor csinálta egyáltalán nem éreztem semmit, úgyhogy fel a fejjel:)
2009. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!