Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog pontosan hol...

Bölcsességfog pontosan hol található?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy az utolsó fog de nekem a 7-es fogaim után már alig van egy kis hely nem hiszem hogy oda még 1 fog beférne vagy mégis?


és ha nem férnek ki lehet e a bölcsességfog műtétet altatásban kérni ingyenesen ha kapok szájsebészetre beutalót?


2014. júl. 5. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A bölcsességfog a 8. fog. Tehát ahogy írtad, még a 7 mögé kerül. Viszont nem feltétlen nő ki minden ember esetében.

Ha kinő, akkor is lehet, hogy soha nem fog semmi problémát okozni.

Vannak olyanok, akiknél hibásan nő, és olyanok is, akiknek jól nő ki a bölcsességfoguk, de idővel begyullad. Ilyenkor kell kihúzni.

Altatásban akkor csinálják, ha mind a négyet kihúzatod egyszerre. (Ha külön kéred, akkor lehet, hogy egyébként is megcsinálják altatásban)

És igen, beutalóval ingyenes a szájsebészeten :)

2014. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tűnt hogy nem férnek el, most mégis nőnek- és iszonyatosan faj.. lehet sztk-s altatast kérni,.én is úgy fogom.
2014. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elfér az kis helyen is, nem mindenkinek óriási a foga. De lehet, hogy nem jó fele nő.

A legtöbb helyen csak úgy nem lehet altatást kérni, mivel az kockázatos és jóval költségesebb, ezért nem támogatják sajnos (igen, itt tart az eü.), csak ha egyszerre kiszedik mind a négyet, vagy legalábbis két oldalon kell egyszerre műteni. De gyakorlatban sok helyen ilyenkor is inkább két külön alkalommal csinálják érzéstelenítéssel. :/

Kérdezz utána, és ha nagyon nem tetszik a módszerük, akkor inkább fizess egy magándokinál.

De van, ahol meg simán kérésre is altatnak kb, szóval hely és dokifüggő.

2014. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ja és még 1 kérdés

ki kellett húzni a 6-os fogam és a röntgenen látszott hogy nincs helye a 8-asnak de most hogy a 7-es fog előtt ugye szabad a hely így vajon már ki tud majd jönni?

2014. júl. 5. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem kioperálátk mind a négyet több mitn 10 éve mert nem volt helyük és vizszintesen kezdtek el nöni az inyemben mivel ugy találtak helyet, igy veszélyeztették volna az ép fogaim gyökerét ezért ki kellett öket operálini. nekem altatásban volt mind a 4 együtt, de manapság ezt nem igazán vállalják, inkább kéthetente kiszednek egyet. Szerintem az egyszerre jobb mert igy scak 2 hét kinlódás volt utána. Egyik barátnömnek akinek 2 hetente mütötték ehlyi érzéstelenitéssel ö igy 8 hétig szenvedett vele, amire begyógyult az egyik mütötték a másikat.
2014. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy egy pozitív vélemény is legyen, leírom az én esetemet :)

Egy hónapja begyulladt a jobb alsó bölcsességfogam. Kaptam időpontot a foghúzásra. Azt mondta az orvos, hogy ha az alsót kiveszi, akkor a jobb felső bölcsességfogam is elveszíti a szerepét, tehát ha gondolom, akkor kihúzza mindkettőt egyszerre, érzéstelenítésben.

Semmit nem lehetett érezni az egész műtétből, egyáltalán nem fájt.

Az aznap volt egy kicsit kellemetlen. Ilyen habos, véres nyálat köptem egy pár órán keresztül.

DE! Másnapra szó szerint semmi bajom nem volt. Rendes szilárd kaját tudtam enni. Egyáltalán nem fájt a fogam (helye). És egy darab fájdalomcsillapítót sem kellett beszednem az egész folyamat alatt.

Tehát nekem szinte azt lehet mondani, hogy kellemes élmény volt a bölcsességfogaim kihúzása :D

2014. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!