Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj az állkapcsom! Mit tegyek?

Fáj az állkapcsom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam gyökérkezelésen és jól beérzéstelenített! Azóta fáj az állkapcsom és alig tudom kinyitni a számat. Előtte is volt hogy elérzéstelenítettek de akkor nem volt ilyen panaszom... Mi lehet a baj? Mit kell csinálni?

2014. júl. 30. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Borogasd állott vizes ruhával, és bármennyire is fáj, tátogj a száddal, nehogy szájzárad legyen.
2014. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Melyik fogad lett gyökérkezelve?

Ha az állkapcsod fáj, akkor valamelyik alsóra tippelnék, amihez vezetéses érzéstelenítést kaptál, a szád hátuljába szúrva. Ha erről van szó, akkor megnyugtatlak, ilyenkor néha bizony félremegy a tű és a beteg kaphat ideiglenes szájzárat. Ha nem tudod kinyitni a szádat, akkor NE erőltesd, ez fontos, ne nyitogasd erőszakkal! Egyél egészen kis falatokat. Borogasd, vegyél be egy enyhe fájdalomcsillapítót, ha ennyire zavar. Ha arról van szó, amire gondolok, akkor a probléma kb. 7-9 napig áll fent.

Ha tévedtem azzal kapcsolatban, hogy melyik fogad volt, akkor bocsánat:)

2014. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen az egyik hátsó rágófogam lett gyök. kezelve :) már nem is fáj annyira :)
2014. júl. 31. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!