Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz, hogy az új érzéstelenítő...

Igaz, hogy az új érzéstelenítőszerekkel (pl Utracarin) még akkor sincs fájdalom, amikor gyulladt a fog?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál, lidocaint adott és mondta hogy azért sajnos fájni fog mert nagyon gyulladt a fog. Egy másik fogorvos ismerősöm viszont azt mondta, hogy a gyulladt területet is lehet érzésteleníteni a mostani érzéstelenítőkkel, ami 3-szor 4-szer erősebb a lidocainnál
2014. aug. 2. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyulladt területet sosem lehet 100%-osan érzésteleníteni.

Azt is figyelembe kell venni hogy az erősebb érzéstelenítők általában gyakrabban mutatnak akár komolyabb mellékhatásokat is (pl. procain és más észterkötésű szerek), ezért fogászatban inkább elkerülik a használatukat.

2014. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem epp a kerdesedre valaszolok,de voltam hasono cipöben,megemlitem,sosem kerdeztem milyen erzestelenitöt kaptam.nagyon gyulladt volt a fogam,par nap antibiotikum kezeles utan akarta ,de csak akarta az orvos kihuzni,az erzestelenitösemmit nem hatott,mar 2 kaptam,meg a fog közepebe is,majd hagytuk,annyira fajt,megemlitem,az erzestelenitökb. 1 ora mulva mar nem volt erezhetö(a szajamnal,nyelvemnel).Egy masik orvosnal,akinek elmeseltem,azt mondta nem jot kaptam.ott a gyökerkezelesnel,az erzestelenitö meg 4 ora mulva is erezhetö volt.
2014. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így van.

Nekem már iszonyú gyulladt fogat is húztak ki nulla fájdalommal az ultracarin érzéstelenítővel.Sokkal modernebb szer,célzottabban és erősebben hat,érdemes olyan helyre menni,ahol ezt adják

2014. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!